Partizanu izmiče titula! Saša Ilić zaustavio „svoje“

Srbija - Super liga 10. apr 202221:03 > 22:18 19 komentara
Rikardo Gomeš
Pedja Milosavljevic/Starsport

Fudbaleri Čukaričkog i Partizana odigrali su bez golova u poslednjem kolu prvog dela sezone Superlige Srbije.

Ekipa iz Humske je drugi put u poslednja četiri meča odigrala 0:0 i dopustila je Crvenoj zvezdi da je pretekne na tabeli pred večiti derbi koji će verovatno odlučiti i šampiona Srbije.

Povezane vesti

Čukarički je treći sa 54 bod, a bez poraza u prvenstvu su već osam utakmica.

Crno-beli su dominirali u prvom poluvremenu, imali su nekoliko šansi, a najbolju nije realizovao Rikardo Gomeš.

Najbolji strelac šampionata u 4. minutu je posle sjajnog driblinga pogodio spoljni deo stative. Posle pola časa igre u dobro situaciji bio je i Kvinsi Menig, čiji je udarac u poslednjem trenutku blokirao Ibrahima Ndiaje i sprečio pogodak gostiju.

Drugo poluvremene počelo je sa dve velike šanse za ekipu trenera Saše Ilića. Prvo je izblokiran udarac Ndiajea, a zatim su domaći još jednom zapretili, ali su na kraju obezbedili samo korner.

Raspoloženi Ndiaje je u 63. minutu pogodio prečku, a ubrzo je konačno i Partizan zapretio posle – Rikardo je glavom šutirao preko prečke.

Gosti iz Humske su u finišu imali više od igre, pokušavali su da dođu do pogotka i izjednače se sa Zvezdom na vrhu tabele pred predstojeći večiti derbi na stadionu „Rajko Mitić“, ali mreže su mirovale.

Najbolju šansu u 97. minutu u gol nije uspeo da pretvori Rikardo Gomeš.