PLS: Preokret Železničara, Javor bolji od Mladosti u gostima

Miroslav Todorovic / STARSPORT

Dva derbi meča igrana su u drugom kolu plej-ofa Prve lige Srbije, u Pančevu Železničar je slavio protiv Inđije, dok je Javor bio bolji od ekipe Mladost GAT u Novom Sadu.

Javor je slavio veliku pobedu na gostovanju ekipi Mladost GAT u Novom Sadu – 2:0. Ivanjičani su bili bolji od lidera na tabeli, kojeg su sada sustigli po broju bodova, ali je Mladost ostala prva (naredni kriterijum za rangiranje je pozicija pre početka doigravanja).

Vrlo uzbudljiv meč igran je u Pančevu. Inđija je vodila posle prvog poluvremena, pogotkom Bađija u 32. minutu. Ipak, Železničar je došao do preokreta, i to sa dva pogotka Gigića, oba iz jedanaesteraca, bivši igrač Partizana bio je precizan u 52. i 75. minutu. Konačan rezultat postavio je Grgić u 87. minutu.

Pančevci su se vratili na četvrto mesto, ispred ekipe IMT-a. Na kraju sezone, u Super ligu će se plasirati dva vodeća tima, dok će treći i četvrti igrati baraž za popunu elite, protiv 13. i 14. iz plej-auta Super lige.