Pobeda za kraj: Mitrović zakucao Austrijance

FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde, u poslednjoj proveri pred povratak u Beograd, pobedili su u Antaliji bundesligaša Austriju Luštenau sa 3:2

Golove za crveno-bele postigli su Kangva, u 40, Leković u 46. i Mitrović u 81. minutu. Na suprotnoj strani, precizni su bili Dijabi u 26. iz jedanaesterca i Guenoče u 53.

Povezano

Ekipa Crvene zvezde, sastavljena uglavnom od fudbalera trenutno u drugom planu stručnog štaba, imala je i više od igre, pojačana trojicom iskusnijih prvotimaca postigla tri efektna gola i na najbolji način zaključila pripreme na obalama Sredozemlja.

Poveli su Austrijanci u 26. minutu. Loša reakcija novajlije Aleksa Viga i penal, omogućili su Dijabiju da sa 11 metara pogodi mrežu Nikole Vasiljevića – 0:1. Pred odlazak na odmor, Zvezda je izjednačila. Posle serije dobrih prilika, precizan je bio Kangva za 1:1.

U prvom minutu nastavka, crveno-beli su stigli do preokreta. Lošu reakciju poslednje linije Austrije, kaznili su Kanga i mlađani Stefan Leković za prvo vođstvo šampiona Srbije.

Izjednačenje, visprena akcija Hakima Guenočea, uz još jednu lošu reakciju Zvezdine poslednje linije, vratili su meč u egal fazu – 2:2.

Zvezdinu pobedu, protiv osmoplasirane ekipe austrijske Bundeslige, režirao je Stefan Mitrović, majstorskim golom u 81. minutu.

Crveno-beli su igrali u sastavu: Vasiljević, Vigo, Leković, Pankov, Srnić, Sanogo, Veljko Nikolić, Kangva, Prucev, Katai i Mustafa. U nastavku meča igrali su i: Mijatović, Milunović, Mitrović, Mijailović i Motika.