Radničkom bod u Surdulici, Lalatu crveni

Nenad Lalatović
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

U prvom kolu plej-auta Superlige Srbije Radnik i kragujevački Radnički podelili su bodove u Surdulici odigravši 1:1.

Krenulo je žestoko kada je borba za opstanak u pitanju. Čak polovina od ukupnog broja učesnika u plej-aut na kraju sedmog kola ili će direktno ispasti iz u niži rang, ili će se za opstanak boriti kroz baraž. Zbog toga će svaki bod biti bitan.

Utisak je da, iako su obe ekipe želele sva tri boda, da su i Radnik i Radnički na kraju zadovoljni remijem. Radnik jer je ostalo šest bodova razlike između dve ekipe, Radnički jer je ostao neporažen na, možda i najtežem terenu u ovoj završnoj fazi šampionata.

A počelo je vatreno. Za to je najzaslužniji bio trener gostiju Nenad Lalatović koji je u 10. minutu ušao u verbalnu žustru raspravu sa jednim gledaocem. Sudija mu je dao crveni karton. To nije bio kraj mukama gostiju, pošto je Spasić u 37. minutu postigao gol i doveo Radnik u vođstvo. Na sve to usledio je novi crveni karton za Radnički. Ovog puta dobio ga je igrač na terenu Piščević u 49. minutu.

Ali i pored svih pehova ekipa iz Kragujevca je pokazala da je dolaskom Lalatovića ojačala karakter i uspela da se potpuno vrati. U 69. minutu Brnović je doneo izjednačenje. Do kraja Radnički je uspeo da sačuva zlata vredan bod.

U narednom kolu Radnik gostuje Proleteru dok Radnički dočekuje Kolubaru.