SKener Partizan: Duljaj promašio sa Filipovićem i Kaluluom

Starsport/Peđa Milosavljević

Očajna odbrana, rezervisan vezni red i slab napad doneli su lagan poraz Partizana od Crvene zvezde u polufinalu Kupa Srbije.

Nije bio Duljajev tim ni senka subotnjeg, posle solidnog početka i promašaja Goha totalno je pao i nije mogao da parira Crvenoj zvezdi. Bio je to sudar ekipe iz Humske sa surovom realnošću da je sastav sa Marakane kvalitetniji.

Povezano

Ispostavilo se da je Duljajeva ideja sa Kaluluom pre Natha na terenu i Filipovićem u odbrani totalni promašaj, poraz uz jako skromnu igru bio je neminovan. Crno-beli su mogli da izgube ubedljivije.

Učinak Partizanovih igrača u polufinalu Kupa Srbije na skeneru Sport kluba izgleda ovako:

Aleksandar Jovanović 7,5

Videlo se da ga muči i dalje povreda, posebno u situaciji kad se povlačio nazad umesto da krene ka lopti upućenoj ka Stameniću. Ipak, pokazao je kvalitet odbranom zicera vezisti Crvene zvezde u toj situaciji, a da nije bilo bilo bi 3:0 u prvom poluvremenu. Odličan je bio u nastavku, uz sreću da nekoliko šuteva ode preko ili pored gola. Sprečio je ubedljiviji poraz Partizana.

Aleksandar Filipović 5

Katastrofalan! Našao se u timu jer je Duljaj smatrao da igra bolje defanzivno od Aranđela Stojkovića, a na terenu je delovao kao početnik. Preskočila ga je lopta prilikom centaršuteva kod prva dva gola Crvene zvezde, a kod prvog nije uspeo da se snađe kad je Olajinka uputio loptu i bio je to autogol. Kao štoper igrao je u drugom poluvremenu bolje nego kao bek u prvom.

Bojan Kovačević 5,5

Mnogo problema sa Šerifom Endijaom, ali nekako je uspevao da parira. Imao je bolji početak u Partizanu na startu nego kad je prolećni deo sezone odmakao. U Humskoj posle svega mogu i moraju da se nadaju da će od njega dobiti više kad na leto prođe kompletan pripremni period.

Svetozar Marković /do 46/ 6

Zbog klupske taktike iskazivanja revolta kašnjenjem ušao je u derbi sa žutim kartonom, a nije ga završio na terenu jer je povređen. Izašao je u poluvremenu i ovaj derbi će želeti što pre da zaboravi. Ponovo je bio bolji deo štoperskog tandema.

Antić

Nikola Antić /do 71/ 5

Još jedna slaba partija levog beka Partizana. Igra u prvom večitom derbiju u sezoni bila je podvig, a ovaj i prethodni susret sa Crvene zvezdom pokazao je limite za ovaj nivo fudbala. Slabo je pokrivao „svoju“ stranu posle solidnih početnih 20 minuta, posebno kod drugog gola Zvezde.

Leonard Ovusu 6

Trudio se da unosi energiju na sredini terena, ali igra celog tima Partizana bila je toliko slaba da ne bi vredelo da je bio i na nivou Kantea iz najboljih dana u Čelziju. Kao što važi i za većinu fudbalera crno-belih, bolji učinak imao je u subotu.

Gajas Zahid 5,5

Postalo je bespredmetno da se više i piše koliko se muči na poziciji koja mu ne odgovara. Začuđujuće je da Duljaj pokušava da od njega napravi zadnjeg veznog, a sve zbog toga što misli da Kalulu može da pruži više napred…

Ksander Severina /do 63/ 5

Najbolji u prethodnom derbiju bio je večeras neprimetan. Nijednom nije bio ni blizu da zapreti Crvenoj zvezdi, pokazujući da ne može da ima kontinuitet odličnih igara na velikim utakmicama.

Starsport/Srđan Stevanović

Džong-Jun Goh /do 63/ 5,5

Krivac je što Partizan nije prošao bolje na Marakani. Nije pogodio prvu šansu, a posle toga kao i ceo tim bio je rezervisan i nezapažen. Čini se da mu više odgovara kad je levo krilo nego centralni ofanzivni vezista.

Aldo Kalulu /do 55/ 5

Veliko ništa…Hteo je Duljaj da sa njim dobije na probojnosti, ali je bio jedan od najslabijih na terenu. Više mu odgovara kad je desno krilo, ali teško da bi i da se nalazio na toj poziciji imao bolji učinak.

Samed Baždar 6

Solidan, ali ništa više od toga. Jedina šansa koju je imao zapravo je bila iz ofsajda. Kad se sve sabere u dva aprilska derbija, možda je mladi napadač i najpozitivnije što se dogodilo Partizanu. Pokazao je da ima potencijal za lepu karijeru.

Aranđel Stojković /od 46/ 5,5

Bolje po Partizan bi bilo da je startovao…

Nemanja Nikolić /od 55/ 6

Jedini je zapretio Crvenoj zvezdi u drugom poluvremenu, ali namerio se na vrlo dobrog Glazera.

Bibars Natho /od 63/ 5

Ništa nije promenio na terenu…

Aleksa Janković /od 63/ 5

Neprimetan, kao i Severina koga je zamenio.

Mateus Saldanja /od 71/ 5

Nije ga „slušala“ lopta. Nije ni moglo da se očekuje mnogo više od njega jer je totalno van ritma zbog povrede.

Igor Duljaj 5

Skoro sve je promašio. I nije uspeo ništa ni da zakrpi tokom derbija. Njegov tim je bio baš loš, zapečatio očajnu sezonu u kojoj je u Evropi eliminisan „petardom“ u Danskoj, a u prvenstvu izgubio prednost od šest bodova nad Zvezdom u jednom delu jesenje sezone.