Sloboda i Mladost GAT na korak do opstanka u Prvoj ligi

GFK Sloboda
GFK Sloboda

U pretposlednjem kolu u Prvoj ligi Srbije praktično je pala odluka ko će naredne sezone ostati u ovom rangu takmičenja, a ko se seli u Srpsku ligu.

povezane vesti

Sloboda iz Užica i Mladost GAT su na gostovanjima savladali Kolubaru iz Lazarevca, odnosno Metalac iz Gornjeg Milanovca 1:0 i tako u direktnim duelima gotovo sigurno obezbedili opstanak.

Gol odluke za Užičane bio jeTodor Glišović. U odličnoj atmosferi pred više od hiljadu ljudi, uglavnom navijača gostiju, Kolubara je imala inicijativu u drugom delu, ali je sjajno branio golman gostiju Luka Savić.

U Gornjem Milanovcu Mladost je iz penala u četvrtom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu preko Milana Jokića stigla do tri boda. Posle odluke da se dosudi kazneni udarac za Mladost, došlo je do velike gužve na terenu. Domaći su žestoko protestovali, ali na sreću izbegnut je veći skandal.

U preostala dva meča Dubočica je kao gost dobila Novi Sad 3:2, dok je Vršac takođe na gostujućem terenu savladao Radnički iz Novog Beograda 1:0.