Buran derbi: Nižu se penali i pobede Zvezde!

Srbija - Super liga 2. mar 202414:46 > 18:09 77 komentara
Kanga
Starsport/Peđa Milosavljević

Crvena zvezda je pobedila TSC (3:1) u derbiju 23. kola Super lige Srbije, a kao i u prošloj rundi protiv Čukaričkog za branioca titule svirana su dva penala!

Biće i posle ovog kola velikih polemika jer je Crvena zvezda povela iz penala, a i sa bele tačke overila pobedu.

Povezano

Žestok derbi u Bačkoj Topoli je imao zaplet kad je ekspresnim golom Bukarija, posle izjednačujućeg pogotka TSC-a, Crvena zvezda došla do vođstva od 2:1.

Sve je rešeno kad je Ilić pad Olajinke ocenio kao prekršaj Antonića, a Hvang je iz penala postavio konačnih 3:1 za branioca titule.

U burnom prvom poluvremenu viđene su dve provere penala za Crvenu zvezdu, a druga je donela jedanaesterac gostima. Sudija Ilić je otišao da pogleda duel Kange i Vulića, a na kraju odlučio da uperi prst na belu tačku jer je vezista TSC-a zahvatio loptu rukom.

Sofascore

Pročitao je Ilić gde će da šutira Kanga, ali udarac je bio toliko precizan i golman TSC-a nije uspeo da spreči da lopta ode pod prečku.

TSC – Crvena zvezda 1:3 (0:1)

Strelci: 0:1 – Kanga (iz jedanaesterca) u 36, 1:1 – Pantović u 61, 1:2 – Bukari u 64, 1:3 – Hvang (iz jedanaesterca) u 85. minutu. Sudija: Milan Ilić (Ćuprija). Gledalaca: 4.000.

TSC: Ilić – Krstić, Antonić, Pejić, Petrović (od 70. Vlalukin) – Đakovac (od 90+3. Popović), Vulić (od 70. Radin) – Milosavljević, Pantović (od 74. Stanić), Ćirković – Jovanović (od 70. Rakonjac).

CRVENA ZVEZDA: Glazer – Mijailović, Spajić, Dragović (od 30. Điga), Rodić – Hvang, Kanga – Bukari, Ivanić (od 78. Olajinka), Lučić (od 43. Stamenić) – Endiaj (od 78. Kraso).

TSC je izjednačio posle gola Pantovića, nadskočio je Đigu prilikom centrirane lopte iz kornera. Bukari se, međutim, ubacio u 64. minutu iza leđa odbrane domaćina i vratio mir u tim trenera Vladana Milojevića.

Hvang

Bila je ovo, međutim, skupa pobeda Crvene zvezde. Povredila su se obojica štopera, pa su i Dragović i Spajić pod upitnikom za večiti derbi 9. marta.

U jučerašnjim utakmicama 23. superligaškog kola Radnički 1923 je u Kragujevcu savladao IMT (1:0), a Čukarički u Beogradu Napredak (2:1).