Ubedljive pobede Čukaričkog i Voždovca za četvrtfinale Kupa

Srbija - Super liga 6. dec 202317:29 0 komentara
FK Čukarički

Fudbaleri Čukaričkog i Voždovca ubedljivim pobedama su u sredu obezbedili plasman u četvrtfinale Kupa Srbije.

Povezano

Čukarički je na zavejanom Banovom brdu bio bolji od Javora i pobedu je upisao rezultatom 4:1 (4:0). Voždovac je na svom „Krovu“ nadigrao Radnički iz Sremske Mitrvice rezultatom 6:3 (4:0).

Nastavio je Čukarički sa odličnim partijama, ekipa sa Banovog brda ostvarila je trijumf protiv Javora i plasirala se u četvrtfinale Kupa Srbije. Veliki deo posla po teškom vremenu za igru i snežnom terenu ekipa Igora Matića odradila je u prvih pola sata igre, kad je stekla dva gola viška, ali nije želela na tome da se zaustavi.

Domaćina je u vođstvo doveo Cvetković u 13. minutu, prednost je duplirao Kovač u 29, a do kraja prvog poluvremena evrogol je postigao Sisoko u 37, a pogodio je i Ivanović u 44. minutu. U nastavku meča gosti su preko Žuniora u 81. minutu postavili konačan rezultat – 4:1.

Krenulo je dobrom šansom za Luku Adžića, ali je on u petom minutu iskosa sa leve strane šutirao u spoljni deo mreže. Tri minuta kasnije probao je i Miladinović sa 17 metara, ali je bio neprecizan. Ipak, u 13. minutu Čukarički je poveo, Kovač je dodao do Cvetkovića, a najmlađi igrač na terenu se sjajno okrenuo i sa 15 metara postigao efektan pogodak – 1:0.

Nije bilo uzbuđenja do 29. minuta, a tada je viđena jedna od najlepših akcija belo-crnih ove sezone, Stanković je poveo napad, Miladinović je primio loptu na 16 metraa od gola, okrenuo se i proigrao Kovača, koji je rutinski savladao Raičevića sa 14 metara – 2:0.

Jedan od najlepših golova ove sezone na srpskim terenima postigao je Sambu Sisoko, momak iz Malija nije oklevao kad je primio loptu na 25 metara od gola, snažnim i izutetnim preciznim udarcem još jednom je naterao golmana Javora da vadi loptu iz mreže – 3:0. U finišu prvog poluvremena, posle odličnog dodavanja Cvetkovića Ivanović je primio loptu, prevario golmana Javora i lako smestio loptu u njegovu mrežu – 4:0.

Oba trenera menjala su na startu drugog poluvremena, Radovan Ćurčić je na teren poslao Obradovića, Gojkovića, Bosića i Dukurea, Igor Matić je šansu ukazao Roganu, Adetunđiju i Jankoviću, nešto kasnije i Singu. Prve dve šanse u nastavku imali su Ivanjičani preko Selenića, ali su oba udarca, iz 47. i 50. minuta bila lak plen za Belića.

Mogao je Čukarički da postigne peti gol, kad je u 77. minutu Alinvi izašao sam ispred Raičevića, ali je golman Javora uspeo da mu odbrani udarac sa 12 metara. Kaznio je taj promašaj četiri minuta kasnije Žunior, koji je iskoristio grešku Kovačevića i uspeo je da savlada Belića – 4:1.

Do 26. minuta meča između Voždovca i Radničkog domaći su već vodili 4:0.

Nešković je načeo rivala golom u trećem minutu, Vujanović se nadovezao u 16, a zatim su usledila dva brza gola Flemingsa u 22. i 26. minutu.

Skrobanja je povisio na 5:0 tek što je nastavljeno drugo poluvreme, a šesti gol je za Zmajeve dao Jocić.

Na drugoj strani su mrežu tresli Micić (54.), Tripković (62.) i Đukanović (81.).