Plej-aut: Vašarski penal u Pančevu, Voždovac pred ispadanjem

Srbija - Super liga 18. maj 202417:55 > 18:07 35 komentara
Starsport/Srđan Stevanović

Voždovac je najveći gubitnik pretposlednjeg kola plej-auta Super lige Srbije, posle poraza od IMT-a "zmajevi" su pred ispadanjem iz elite. Železničar vidi spas posle skandaloznog penala u korist Pančevaca protiv Novog Pazara.

Veliku pobedu ostvario je Javor na Čairu, napravio je preokret za osam minuta. Nišlije još nisu obezbedile izbegavanje baraža, potreban im je za osiguravanje bod protiv Novog Pazara.

Povezano

IMT je bio blizu overe opstanka, ali nije mu na ruku išao rezultat iz Niša. Da je ostalo nerešeno na Čairu „traktoristi“ bi večeras otvorili šampanjac.

Voždovac je poveo, ali je IMT napravio preokret. Ostaje „zmajevima“ da se nadaju da će Železničar da izgubi u Ivanjici, ali kad se ima u vidu kakvo je danas imao suđenje klub iz Pančeva i kakav je vašarski penal viđen posle udaranja lopte u leđa igrača Novog Pazara, nada je baš tanka.

Meč u Pančevu je sudio Pavle Ilić, a u VAR sobi bili su Aleksandar Živković i Milan Minić. Ostaće zapamćeno da su odlukama u velikoj meri skrojili tabelu.

Javor će imati priliku da pobedom nad Železničarom izbegne baraž, a za Ivanjičane je već uspeh da su sprečili direktno ispadanje iz lige.

LUDA PROSLAVA GOLA LUKOVIĆA

IMT-u i Radničkom iz Niša u poslednjem kolu dovoljan je bod da izbegnu baraž.

Parovi poslednjeg kola plej-auta su: Spartak – IMT, Novi Pazar – Radnički (Niš), Javor – Železničar i Voždovac – Radnik. Termin još nije poznat.

IMT – Voždovac 2:1 (1:1)

Strelci: 0:1 – Flemings u 16, 1:1 – Zulfić u 19, 2:1: M. Luković (iz penala) u 51. minutu. Sudija: Nikola Radaković (Novi Sad).

IMT: Gordić – Glišić. Lambulić, Ćosić (od 88. Vuković), Ćirković (od 81. Džinović) – Krstić (od 88. Delević), Kijevčanin (od 81. Arsić), Zulfić. Terzić (od 72. Radočaj) – L. Luković, M. Luković.

VOŽDOVAC: Gudžulić – Krpić, Savić, Lukić, Antonijević – Matić – Kolarević (od 64. Pavlović), Nešković, Vilka (od 65. Teodorović), Flemings – Pirgić (od 80. Bubanj).

Sofascore

Radnički (N) – Javor 1:2 (0:0)

Strelci: 1:0 – Vukić u 68, 1:1 – Bosić u 72. 1:2 – Obradović u 76. minutu. Sudija: Lazar Lukić (Beograd).

RADNIČKI (NIŠ): Stevanović – Petković, Jamkam, Vojnović, Petrović – Ado (od 88. Cvetković), Luković (od 79. Stojanović) – Bamidele, Ilić, Čolović (od 63. Belaković) – Vukić.

JAVOR: Manojlović – Milošević, Ilić (od 46. Dolmagić), Lenadro, Obradović, Miletić (od 78. Tojčić) – Gojković (od 90. Selenić), Dukure, Eliomar, Bosić – Stjuart (od 90. Ratković).

Železničar – Novi Pazar 3:1 (1:1)

Strelci: 1:0: Stanković u 3, 1:1 – Petković u 45, 2:1 – Romanić (iz penala) u 82, Kahvić u 90+2. minutu. Sudija: Pavle Ilić (Kragujevac). Crveni karton: Petković (Novi Pazar) u 72. minutu.

ŽELEZNIČAR: Mijatović – Lakićević (od 14. Balaž), Obradović, Stanković, Hajdin – Purtić, Knežević – Romanić, Đorđević, Grgić (od 89. Kahvić) – Pavlov (od 57. Jovanović).

NOVI PAZAR: Pajović – Bojat (od 83. Sančez), Sise, Momčilović, Floro (od 58. Srećković) – Islamović, Anan – Karaklajić, Petković, Adešina – Opara.