Zvezda čuvala snagu i slavila u Ivanjici

Katai, Pešić, Mitrović
Starsport/Peđa Milosavljević

Fudbaleri Crvene zvezde rutinski su stigli do trijumfa u Ivanjici. U 23. kolu Mocart bet Super lige pobedi su domaći Javor Matis sa 2:0 (1:0).

Uspeli su crveno-beli i da sačuvaju snagu za predstojeći, 169. „večiti derbi“, bez žutih kartona i povreda upisali tri boda i čak 14 koraka pobegli najbližem pratocu, Partizanu. Crno-bele u nedelju očekuje duel sa Radničkim 1923.

Povezano

Inicijativu tokom većeg dela meča, izabranici Miloša Milojevića pretočili su u dva gola, vredna tri boda. U 38. minutu, ruka sreće pomilovala je crveno-bele. Šutirao je Katai sa 20 metara, lopta u kaznenom prostoru u rame pogodila Pešića, promenila smer i prevarila golmana Manojlovića.

Zvezdina dominacija došla je do izražaja početkom drugog poluvremena. Igrao se 57. minut, Katai je povukao odličnu polukontru po levoj strani, a Mitrović odlično opalio sa preko 20 metara i overio trijumf gostujućeg tima.

Između, igralo se uglavnom ispred kaznenog prostora Ivanjičana, uz nekoliko odličnih pokušaja Stefana Mitrovića, Kange i Bukarija. Na suprotnoj strani, opasan je bio Kempbel, ali bez veće opasnosti po gol Milana Borjana…

O dešavanjima sa stadiona kraj Moravice detaljnije čitajte u tekstu ispod.