Varničilo na terenu i tribinama u Novom Pazaru

Starsport/Srđan Stevanović

Voždovac je pobedio u Novom Pazaru (1:0), a utakmicu su obeležili incidentni na terenu u finišu utakmice i uvrede sa tribina. Bio je to prvi trijumf "zmajeva" u 2024. godini!

Frka je počela kad je sudija Jeknić pokazao crveni karton Ananu u 77. minutu, što je dovelo do povika sa tribina: „Ubij, ubij…“

Povezano

Anan je isključen jer je sa leđa odgurnuo glavu Kolareviću, a prethodno je mladi ofanzivac Voždovca napucao loptu ka njemu i promašio ga.

Ubrzo je nastala nova gužva. Golman Novog Pazara Mirković blago je odgurnuo Petrovića, centrafor Voždovca pao i uhvatio se za glavu. Pritrčali su ostali igrači, a onda se na udarac bez lopte žalio Kojić.

Razbesnela se publika, nastaljeni su uvredljivi povici, a sudija je pokazao da će nadoknada trajati deset minuta. Novi Pazar nije uspeo da izjednači i „zmajevi“ su došli do važna tri boda. Priliku za 1:1 propustili su Fajed i Islamović, u drugoj situciji dobro je odbranio Gudžulić.

Novi Pazar – Voždovac 0:1 (0:0)

Strelac: Flemings u 56. minutu. Sudija: Stefan Jeknić (Subotica). Crveni karton: Anan (Novi Pazar) u 77. minutu. Gledalaca: 1.500.

NOVI PAZAR: Mirković – Sise (od 40. Bojat), Azemović (od 71. Islamović), Fajed, Anan – Momčilović – Suma (od 60. Dimić), Petković (od 60. Knežević), Ljajić, Srećković (od 71. Karaklajić) – Šćepović.

VOŽDOVAC: Gudžulić – Krpić, Đurđević, Lukić, Antonijević – Matić, Miletić (od 90+5. Vujanović) – Flemings, Nešković (od 85. Kojić), Kolarević (od 90+5. Savić) – Teodorović (od 74. Petrović).

Gol za Voždovac postigao je Flemings, posle asistencije Teodorovića.

Sofascore

U drugom poluvremenu poništen je penal za Novi Pazar posle intervencije iz VAR sobe, mladi arbitar Jeknić je gledao situaciju i utvrdio da je Anan simulirao prekršaj.