Voša „petardirala“ Napredak, furioznih 45 minuta i 4 gola

Starsport

Vojvodina je deklasirala Napredak rezultatom 5:0 i tako ostvarila vrlo važnu pobedu u borbi za plasman u Evropu. Sve je bilo gotovo posle 45 minuta kada su Novosađani već imali četiri gola prednosti.

Jasno je bilo od početka koliko je Vojvodina želela pobedu, a demostraciju sile predstavio je domaćin posle prvih 45 minuta kada je već sve bilo gotovo jer su redom pogađali Ivanović, Radulović, Korać i Savićević.

U petom minutu je Seri izveo dobar centaršut posle kornera i pronašao Koraća koji je glavom gađao preko prečke. Imao je i Ivanović u 10. minutu odličnu šansu, ali je golman Napretka odlično reagovao i sprečio čist gol.

Vojvodina – Napredak 5:0 (4:0)

Strelci: 1:0 – Ivanović u 14, 2:0 – Radulović u 31, 3:0 – Korać u 39, 4:0 – Savićević u 45+1, 5:0 – Zukić u 57. Sudija: Srđan Jovanović.

VOJVODINA: Carević – Lazarević, Korać, Crnomarković, Đorđević (od 78. Giorbelidze) – Zukić (od 60. Kajević), Petrović – Radulović, Savićević (od 46. Jovanović), Seri (od 60. Vukčević) – Ivanović (od 60. Vukanović).

NAPREDAK: Balević – Miladinović (od 66. Nenadović), Stevanović, Mihajlović, Marinković (od 71. Stanojlović) – Jović, Krstić (od 24. Skočajić) – Tomić, Marjanović, Bastajić – Majdevac.

Gol je visio u vazduhu, a došao je u 14. minutu. Lazarević je previše lako došao do pozicije za centaršut, a Ivanović je napravio odličan trzaj glavom i poslao loptu uz stativu za vođstvo Novosađana od 1:0. Vojvodina je nastavila u istom ritmu i posle gola, nije dozvoljavala Napretku da se rastrči.

Vojvodina je nastavila u istom ritmu i bila evidentno bolji rival, a prednost su duplirali preko Radulovića koji je izvrsno šutirao sa 16 metara, lopta je zakačila jednog od igrača Napretka i završila u mreži. Nisu se zaustavljali domaći, pa je Korać pogodio u 38. minutu posle odličnog centaršuta Radulovića iz kornera.

Vojvodina Napredak
Sofascore

Potpuni potom doživeo je Napredak u prvom minutu nadoknade kada je i Savićević uspeo da se upiše u strelce. Sve je bilo gotovo posle prvih 45 minuta.

Napredak je krenuo nešto ofanzivnije u drugom poluvremenu iako je odličnu priliku Vojvodina imala u 48. minutu, prečka se isprečila.

Prošlo je 12 minuta drugog poluvremena, a Vojvodina je preko kapitena Zukića postigla i peti gol. Tim iz Novog Sada je mogao i do ubedljivije pobede, ali su nekoliko prilika promašili ofanzivni igrači. Najbolju priliku za goste je imao Marjanović u 82. minutu kada je sa sedam metara šutirao pored gola.

Vojvodina je upisala vrlo važnu pobedu i sada je na deobi petog mesta sa Čukaričkim, imaju obe ekipe po 57 bodova, dok Radnički 1923 ima dva boda više.