Železničaru pripao derbi začelja, Radnik nemoćan

Lazar Romanić
Dusan Milenkovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Železničara su u derbiju začelja savladali Radnik rezultatom 3:1 i tako ostvarili zlata vrednu pobedu u borbi za opstanak.

Radnik je počeo utakmicu na najbolji mogući način. Duronjić je u četvrtom minutu sjajno predriblao nekoliko igrača Železničara, šutirao fantastično i matirao Mijatovića. Železničar je preuzeo inicijativu odmah po primljenom golu, ali su Surduličani dobro organizovali odbranu i odbijali napade „Dizelke“.

Železničar – Radnik 3:1 (3:1)

Strelci: 0:1 – Duronjić u 4, 1:1 – Romanić u 33, 2:1 – Pavlov u 35, 3:1 – Romanić u 40. Sudija: Pavle Ilić.

ŽELEZNIČAR: Mijatović, Lakićević, Purtić, Stanković, Hajdin, Knežević, Pantelić (od 59. Maks), Đorđević, Pavlov (od 59. Kahvić), Grgić (od 70. Jovanović), Romanić (od 83. Trifunović).

RADNIK: Ranđelović, Gašić, Abubakar, Vranjanin, Milićević, Kadijević (od 46. Jović), Hajdarević (od 60. Šovšić), Oreščanin, Anđelković (od 46. Rustemović), Čumić (od 60. Zajmović), Duronjić (od 46. Jovanović).

Za samo sedam minuta, tačnije u periodu od 33. do 40. minuta je Železničar potpuno preokrenuo rezultat. Prvo je Romanić na asistenciju Lakićevića izjednačio, a potom je u 35. minutu Đorđević je centrirao posle prekida, a Pavlov se odlično snašao i iz voleja pogodio za preokret. Tu nije bio kraj. Grgić je u 40. minutu odlično uposlio Romanića posle, naizgled, dosta jednostavne akcije i povećao prednost Železničara na 3:1.

Drugo poluvreme nije donelo veliki broj prilika. Železničar je kontrolisao igru, a gosti iz Surdulice nisu imali način da ozbiljnije ugroze gol Železničara. Pred kraj utakmice, tačnije u poslednjih deset minuta je Radnik napao nešto konkretnije ka golu domaćina, ali bez realizacije.

železničar radnik
Sofascore

Železničar je ostvario izuzetno važnu pobedu u borbi za opstanak, sada su na 26 bodova, isto koliko i niški Radnički, dok Radnik tone sve dublje ka Prvoj ligi, ima svega 14 bodova na 28 utakmica.