Zvezda čeka Ub, Partizan u Kruševcu, derbi 27. septembra

Starsport

Na Skupštini Zajedince Super lige Srbije između ostalog izvučeni su brojevi za predstojeću takmičarsku sezonu, samim tim poznat je i raspored mečeva u novom šampionatu koji će startovati 19. jula.

Ništa novo, kao i prethodnih godina Crvena zvezda će u novu sezonu krenuti sa dva meča na stadionu „Rajko Mitić“, dok će Partizan imati dva vezana gostovanja.

Bliži se EURO 2024!

Na ovoj adresi možete pročitati pravila igre, registrovati tim, napraviti privatnu ligu, pozvati prijatelje da vam se pridruže, a najbolji će osvojiti nagrade. Neka Fantasy igre počnu!

Očekivano, s obzirom na to da su crveno-beli kao šampioni imali privilegiju da biraju prvi, a izabrali su „jedinicu“. S obzirom na to da iz bezbedonosnih razloga večiti beogradski rivali moraju da budu odvojeni što se tiče domaćinstava, Partizanu je automatski pripala „devetka“.

Konkretno, Crvena zvezda će u novu sezonu ući utakmicom protiv debitanta u Super ligi Srbije, Jedinstva sa Uba, u drugom kolu šampion će ugostiti Mladost iz Lučana.

KOMPLETAN RASPORED SUPER LIGE SRBIJE 2024/25

Partizan će sa Aleksandrom Stanojevićem na klupi šampionat 2024/25 krenuti utakmicom protiv Napretka u Kruševcu, crno-belima potom sledi i gostovanje Jedinstvu, ostaje otvoreno pitanje da li na Ubu ili „zamenskom“ stadionu u Lazarevcu.

Prvi večiti derbi u sezoni, sada već tradicionalno, biće igran u devetom kolu na stadionu Partizana u Humskoj, 27. septembra. Istorijski susret u društvu najboljih Tekstilac iz Odžaka odigraće u Bačkoj Palanci protiv finaliste Kupa Srbije Vojvodine.

OFK Beograd će povratak u elitu obeležiti gostovanjem u Lučanima, dok će jedan od najzanimljivijih duela biti igran na Banovom brdu, Čukarički će ugostiti niški Radnički.

TSC će sezonu otvoriti utakmicom protiv IMT-a, Spartak će utovati na daleko gostovanje Novom Pazaru, dok će Radnički 1923 ugostiti Železničar iz Pančeva, ostaje još da se vidi na kom stadionu.

Prvo kolo Super lige Srbije:

Crvena zvezda – Jedinstvo (Ub)

Mladost (Lučani) – OFK Beograd

Tekstilac – Vojvodina

Novi Pazar – Spartak

Čukarički – Radnički (Niš)

TSC – IMT

Radnički 1923 – Železničar

Napredak – Partizan

Bonus video

Koje je tvoje mišljenje o ovome?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare