Zvezda posle preokreta u Sremu do četvrtfinala Kupa

Marko Rakonjac
Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Fudbaleri Crvene zvezde izborili su plasman u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su kao gosti savladali Radnički u Sremskoj Mitrovici rezultatom 3:1 (1:1).

Na taj način aktuelni osvajači duple krune pridružili su se ekipama Radnika (Surdulica), TSC (Bačka Topola), Radničkog (Niš), Novog Pazara i Vojvodine (Novi Sad), koji su ranije izborili plasman među osam najboljih timova u najmasovnijem fudbalskom takmičenju.

Ostalo je da se do kraja dana odigraju i poslednja dva meča osmine finala, u kojima se sastaju Metalac (GM) – Čukarički i Spartak Ždrepčeva krv (Subotica) – Napredak (Kruševac), pa da se kompletira spisak učesnika četvrtfinala Kupa Srbije.

Meč na stadionu „FK Radnički“ u Sremskoj Mitrovici doneo je dobar fudbal i žestok otpor srpskog drugoligaša lideru naše Superlige. Zvezda je zaigrala sa mladim Lekovićem u odbrani i Rakonjcem u špicu napada.

Odlični domaćin stigao je i do vođstva u 38. minutu, kada je Đorđević bio precizan sa bele tačke. Prethodno je penal skrivio Mijailović, koji je igrao rukom u svom šesnaestercu.

Ipak, Zvezda se ekspresno vratila u meč. Već u 43. minutu na semaforu je pisalo 1:1. Mirko Ivanić je uputio centaršut pred gol domaćina, a Katai iako nije dodirnuo loptu, čini se da je bio najzaslužniji zbog činjenice da je ona prošla pored golmana Radničkog Ostojića i ušla u mrežu.

U nastavku meča, ekipa Miloša Milojevića „jurnula“ je ka golu domaćih, u želji da što pre stigne do vođstva. Gol je stigao u 56. minutu, a sjajan udarac glavom uputio je novajlija Marko Rakonjac. Prethodno je upotrebljiv centaršut uputio Osman Bukari.

Tačku na ovaj meč postavio je Kings Kangva u 65. minutu. Prodor Iraklija Azarova, doneo je „nikad lakši“ gol fudbalera iz Zambije, koji je sa pet metara poslao loptu u praznu mrežu.

Do završetka meča, golmana Borjana je zamenio Vasiljević, a Mijatović i Mitrović su ušli umesto Kataija i Ivanića.

Po završetku susreta, trener Crvene zvezde Miloš Milojević nije bio prezadovoljan igrom, ali je čestitao svojim fudbalerima plasman u četvrtfinale Kupa.

„Dosta stvari nije bilo dobro, naročito na početku meča, pričamo o pristupu, ali to ide i meni na dušu. Svaka čast igračima što su se kasnije izborili za pobedu, iako ne možemo da budemo prezadovoljni.“

Sa druge strane, Darko Tešović, trener Radničkog, prvo je sportski čestitao Zvezdi na pobedi i plasmanu u narednu fazu Kup takmičenja.

„Publika je došla da vidi dobar meč i golove i mislim da su to videli, iako je i vreme bilo protiv nas. Moja ekipa je pružila koliko je mogla i koliko im je to Zvezda dozvolila. Trudio sam se da dam šansu svim igračima, pa makar i na pet minuta, jer se zna koliko im je bitno da igraju protiv tima, kakva je Zvezda.“