Biser opet spasilac: Mijatović potpisao pad rekorda Reala

Srbija - Super liga 9. dec 202318:00 > 18:06 11 komentara
Mijatovic
Starsport

Nema lakih superligaških pobeda za Crvenu zvezdu, ali ih upisuje Baharov tim i posle savladavanja Mladosti (3:1) izjednačio se bodovno sa Partizanom na prvom mestu, uz meč manje za crno-bele.

Pobedu je doneo ulazak Jovana Mijatovića. Mladi centarfor je dao gol udarcem sa 16 metara, pa asistirao Hvangu za 3:1 i otklanjanje svih dilema u 88. minutu.

Povezano

Crvena zvezda je oborila svetski rekord po broju uzastopnih utakmica bez poraza u prvenstvu na domaćem terenu (122) pred jako malim brojem navijača, nadmašila je niz madridskog Reala iz šezdesetih godina prošlog veka.

Na Marakani u prvenstvu Srbije niko nije slavio od aprila 2017, kad je Partizan pobedio u večitom derbiju sa 3:1.

Počelo je penalom za Crvenu zvezdu. Varjačić je blokirao rukom centaršut Hvanga, a sa bele tačke siguran je bio Katai i u 8. minutu domaćin je došao do prednosti.

Mijatovic
Mijatovic

Ekspresan je bio odgovor Lučanaca. Akciju je započeo Leković, centrirao Udovičić, a Sremčević glavom kaznio slabiju reakciju Dragovića i kompletne odbrane Crvene zvezde – 1:1 u 10. minutu.

Stamenković je potom sve odbranio do poluvremena, stavljao na muke posebno Bukarija.

Crvena zvezda – Mladost 3:1 (1:1)

Strelci: 1:0 – Katai (iz jedanaesterca) u 8, 1:1 – Sremčević u 10, 2:1 – Mijatović u 68, 3:1 – Hvang u 88. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Nikolić, Dragović, Spajić, Mitrović (od 46. Nedeljković), Mijailović (od 46. Knežević), Hvang, Bukari (od 46. Mijatović), Katai (od 72. Kanga), Lučić (od 84. Endiaje), Olajinka.

MLADOST (LUČANI): Stamenković, Ćirković, Dognimani, Milošević, Leković, Udovičić, Varjačić (od 81. Divac), Veličković (od 61. Mols), Žunić (od 71. Radivojević), Mirić (od 81. Ćirić), Sremčević.

Nekadašnji čuvar mreže Crvene zvezde pokazao je da je i u poznim godinama u odličnoj formi.

Na početku drugog poluvrrmena Bahar je uveo trojicu najmlađih Nedeljkovića, Mijatovića i Kneževića, a sa terena je povukao Mitrovića, Bukarija i Mijailovića.

Slabije je Zvezda počela drugo poluvreme nego prvo, mučila se da uopšte i dođe do šanse. Uspela je, ipak, u 68. minutu da dođe do vođstva. Mijatović je ciljao i pogodio ugao sa 16 metara.

Nije Mladost uspevala da zapreti, a u 88. minutu je primila treći gol i sve je bilo gotovo.