Remi Galate pred najveći derbi turskog fudbala

Turska 22. sep 201920:28 > 20:29
Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

Tri meča turske Superlige igrala su se u nedelju – Malatija i Galatasaraj su remizirali 1:1, baš kao i Genčlerbirli i Alanja, dok je Gazijantep u gostima pobedio Rize 2:1.

U Malatiji je u meču između domaćina i Galatasaraja bilo 1:1 (0:1), a tim iz prestonice poveo je u 23. minutu preko Žan-Mišela Serija, ali je domaćin izjednačio i postavio konačan rezultat u 89. minutu, a strelac je bio brazilski vezista Giljerme, kojem je asistirao makedonski internacionalac Enis Jahović.

Galatasaraj sada ima osam bodova u pet mečeva, jedan više od Malatije. U narednom kolu sledi najveći derbi turskog fudbala – Fenerbahče će gostovati Galatasaraju, a Jeni će u goste Antaliji.

Upravo je Antalija igrala u nedelju – u gostima protiv Genčlera su remizirali 1:1. Domaćin je došao do vođstva u 45+1. minutu preko Rumuna Bogdana Stankua, a u 66 minutu Gulselam je na asistenciju Huanfrana pogodio za konačnih 1:1.

Gazijantep je u gostima bio bolji sa 2:1 od Rizea, a golove za pobednički tim postigli su Demir i Tvumasi u 12. i 16. minutu. Strelac za Rize bio je Samudio, koji je u igru ušao tek dva minuta pre toga.

Srpski napadač Marko Šćepović bio je u sastvu poražene ekipe do 83. minuta kada je zamenjen.

U subotu su slavili Fenerbahče i Kastimpaša.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turske Superlige.