Bešiktaš ispustio 0:3, pobeda „partizanovog“ tandema

Turska 14. avg 202223:09 > 23:11 0 komentara
Bešiktaš, Veghorst
xVIxANPxSportx xGerritxvanxKeulenxIVx 452975709 originalFilename: 452975709.jpg via Guliver Image

Fudbaleri Bešiktaša u drugom kolu Superlige Turske remizirali su na gostovanju Alanji 3:3 iako su posle nešto više od pola časa igre imali tri gola prednosti.

Povezane vesti

Crno-beli iz Istanbula su poveli već u 3. minutu pogotkom Enkudija, Učan je u 20. duplirao vođstvo, da bi Gezal iz penala u 31. i treći put matiorao domaće ekipu.

Ipak, ubrzo su počeli problemi za Bešiktaš – Uzunhan je u 37. minutu morao van terena zbog dva žuta kartona, a Bekiroglu je u poslednjim trenucima prvog poluvremena smanjio na 1:3.

Gosti su odolevali sve do 81. minuta kada je Sais matirao svog golmana Destanoglua, a u 90+2 Sandeias je sa bele tačke postavio konačnih 3:3.

Alanja, Bešiktaš i Gazijantep imaju po četiri boda, a vodeći Adana Demirspor i branilac titule Trabzon po šest.

Gazijantep je jedan od sedam timova koji posle dva kola ne zna poraz. Ambiciozna ekipa Erola Buluta je pogotkom Ertugrula Ersoja na svom terenu savladala Ankaragudžu i sa četiri boda je četvrta na tabeli.

Marko Jevotvić je odigrao ceo meč za Gazijantep, dok je Lazar Marković zamenjen u 59. minutu.

Antalija je u gostima savladala ekipu Umranije golom američkog internacionalca Hadžija Rajta u 59. minutu.

U ponedeljak se sastaju: Konja – Bašakšehir i Kasimpaša – Fenerbahče.