Bešiktaš ostao noćna mora Trabzona

Turska 17. okt 20220:31 0 komentara
Vout Verhorst
VIxANPxSport

Fenomenalan derbi odigrali su Bešiktaš i Trabzon u desetom kolu šampionata Turske. Na kraju nije bilo pobednika - 2:2.

Trabzon je ostao noćna mora istanbulskih crno-belih.

Gosti su poveli preko Gomeza u 11. minutu. Autogol Larsena, na isteku prvih pola sata igre, vratio je meč u egal fazu i najavio uzbuđenja u nastavku. Opet su gosti sa Crnog mora imali prednost, u 36. minutu pogodio je Trezege za 1:2. Izjednačio je Tosun, sredinom drugog poluvremena.

Trabzon je meč završio sa desetoricom, u petom minutu sudijske nadoknade vremena isključen je Jazići.

U drugoj utakmici dana, Bašakšehir je sa 2:0 pobedio Istanbul. Oba gola postigao je Burundijac, Jusuf Ndaišimi.

Ofanzivni vezista Danijel Aleksić obukao je dres domaćeg tima u finišu meča.

Treći Bešiktaš ima 19 bodova, peti Trabzon jedan manje. Bašakšehir je drugi sa 20, a Istanbul 14. sa osam poena.