Bešiktaš se još nije predao, Rize brojao do sedam

Turska 1. maj 202221:48 0 komentara
Batšuai Bešiktaš
Guliver image

Pobedom na gostovanju Kajzeriju (3:2), u 35. kolu šampionata, fudbaleri Bešiktaša potvrdili su da se ne predaju u trci za evropsko, četvrto, mesto.

Šanse za realizaciju i dalje su male – najbliži Bašakšehir beži šest koraka.

Povezano

Crno-beli su imali inicijativu i do prednosti od 2:1 stigli preko Nkodua, u 75. minutu. Isti fudbaler, tri minuta kasnije, golom sa bele tačke potvrdio je pobedu Bešiktaša. Kajzeri je poveo preko Tiama, sa bele tačke, počasan pogodak postigao je Kardozo u sudijskoj nadoknadi vremena.

Istovetnim rezultatom (2:3) okončan je duel Galatasaraja i Sivasa. Odlična partija dvostrukog strelca za Galatasaraj, Francuza Bafetimbija Gomisa, nije bila dovoljna ni za bod. Na suprotnoj strani, pogađali su Jatabare (44), Ulvestad (49) i Oguz (64).

Rize je „pregazio“ Gectepe na gostujućem terenu u Izmiru – 7:1. Vodeći pogodak Bakua kao da je razljutio goste – autogol Demirtaša najavio je kanonadu Rizea. Mrežu domaćina rešetali su Sise (19), Fernandes (34. i 53), Sari (68), Pohjanpalo (78) i Mendes (88).

Alanja je sa 2:1 pobedila Malatiju.

Ceo meč za pobedničku ekipu odigrao je Luka Milunović.