Fener u završnici srušio Alanju, gol Aleksića

Turska 19. mar 202319:13 0 komentara
Ener Valensija
Printscreen

Fudbaleri Fenerbahčea savladali su Alanju na gostovanju rezultatom 3:1 u meču 26. kola turske Superlige.

Tek u završnici su gosti rešili pitanje pobednika i slomili otpor Alanje. Poveo je domaći tim golom Kulurisa u četvrtom minutu i sa tom prednošću otišli na pauzu, pošto je gol rosija u 35. minutu poništen zbog ofsajda.

Do izjednačujućeg pogotka Fener je stigao u 65. minutu. Bio je to gol Valensije iz penala.

Isti igrač, iz iste situacije je 20 minuta kasnije doneo preokret svom timu, a tačku na meč stavio je Mor u drugom minutu sudijske nadoknade.

Fenerbahče je drugi na tabeli sa 54 boda, šest manje od Galatasaraja.

Alanja je na 11. mestu sa 28 bodova.

Karagumruk i Bašakšehir su podelili bodove – rezultat je bio 2:2.

Danijel Aleksić je doneo prednost Bašakšehiru u 42. minutu, kada je iskoristio asistenciju Gurlera.

U četvrtom minutu nadoknade prvog dela Borini je pogodio za izjednačenje.

Novo vođstvo gostima doneo je Gurler u prvom minutu nadoknade, a samo minut kasnije je Dijanje pogodio za konačnih 2:2.

Bašakšehir je peti i ima 41 bod, dok je Karagumruk na devetom mestu sa 10 bodova manje.

Sivas je sa 2:0 pobedio Ankaragudžu, golove su postigli Kofi u 23. i Sais u 77. minutu, iz penala.