Ikardi zaokružio veliku pobedu Galate u gradskom derbiju

Turska 8. jan 202319:20 0 komentara
Dris Mertens, Galatasaraj
Seskimphoto / Avalon via Guliver Image

Fudbaleri Galatasaraja u velikom derbiju 18. kola turske Superlige u gostima su pobedili Fenerbahče rezultatom 3:0.

Povezane vesti

Ekipa iz evropskog dela Istanbula dominirala je na stadionu „Šukru Saračoglu“ i zahvaljujući sedmom uzastopnom trijumfu učvrstila se na prvoj pozicji sa četiri boda više od Fenerbahčea.

Galatasaraj je poveo u 32. minutu pogotkom Serža Oliveire i sa minimalnom prednošću otišlo se na odmor. Trener Fenera Žorž Žezus je do 70. minuta napravio četiri promene u timu, međutim, finiš je u potpunosti pripao gostima.

Kerem Akturtoglu je 78. minutu duplirao prednost svog tima, a najbolje izdanje Galate u sezoni krunusao je oporavljeni Mauro Ikardi lepim pogotkom u 11 minutu sudijske nadoknade. Argentinac je bio i asistent kod drugog gola gostiju.

Fenerbahče je od 86. minuta igrao bez isključenog Irfana Kavečija, koji je otvorenom kopačkom udario jednog fudbalera protivničkog tima.

Galatasaraj u sledećem kolu dočekuje Hataj, a Fenerbahče gostuje Gazijantepu.

U preostala tri meča odigrana u nedelju Ankaragudžu je na svom terenu savladao Kajzeri 2:1, ekipa Umranijespora je u gostima bila bolja od Giresuna 1:0, dok su Karagumruk i Konja podelili bodove odigravši 3:3.