Konja sa Stanojem i dalje bez gola, ludilo u Adani

Turska 2. feb 202320:24 0 komentara
Seskimphoto

Odigrane su još tri utakmice 21. kola Superlige Turske. U derbiju kola Demir i Fenerbahče odigrali su 1:1, dok je Konja Aleksandra Stanojevića doživela novi poraz.

Delovalo na početku da energija Aleksandra Stanojevića može da probudi Konju. Ali niko se nije nadao da ta eliminacija iz kupa posle produžetaka da će u prvom mesecu srpskog trenera na klupi biti najbolji momenat. Jer u naredna tri ligaška meča Konja je doživela tri poraza i to bez postignutog gola.

Najnoviji poraz doživljen je kod kuće. Meru je uzeo Istanbul pobedom 1:0. A jedini gol delo je domaćih fudbalera, tačnije u pitanju je autogol Karajela u 67. minutu. Ovo je treći vezani poraz u prvenstvu, a pre dolaska Aleksandra Stanojevića u 18 utakmica Konja je doživela samo tri poraza.

Prava ludnica viđena je u Adani. Demir je dočekao Fenerbahče. Meč je završen 1:1, ali bilo je daleko više uzbuđenja. Već u 14. minutu Jandas je postigao gol, koji je poništen na intervenciju VAR zbog igranja rukom. A onda su domaćini dobili veliku priliku posle igranja rukom Kavedžija u šesnaestercu u 32. minutu. Dosuđen je penal, koji u gol ipak nije pretvorio Belanda. Šutirao je po sredini, ali pročitao je taj pokušaj Altaj Bajlindar, nije se pomakao i odbranio penal.

Do samog finiša nije bilo golova, a onda novi penal za Demir u 84. minutu. Ovog puta je precizan bio Endiaje i domaćin je poveo. Ipak, radost je potrajala svega četiri minuta, pošto je Ener Valensija vratio egal. Utakmica se igrala daleko posle 90. minuta, čak do 102. kada je trener gostiju Žezus dobio crveni karton. Na kraju 1:1, rezultat koji najviše od odgovara lideru Galatasaraju.

U preostalom meču dana Kajzeri je minimalnim rezultatom kod kuće savladao Bašakšehir.