Nula u istanbulskom derbiju

Turska 8. maj 202221:01 0 komentara
Čerif Ndiaje
Guliver image

Duel Bešiktaša i Fenerbahčea, u 36. kolu šampionata Turske, završen je bez pobednika (1:1).

Poveo je Fener, zahvaljujući Čehu Filipu Novaku, još u šestom minutu. Iskoristio je odličnu asistenciju Dursuna i smestio loptu u mrežu.

Povezano

Crno-belima nije vredeo jedanaesterac, dosuđen tri minuta kasnije. Belgijski reprezentativac, Miči Batšuai, nije iskoristio najbolju šansu na meču. Drugi penal, međutim, bio je srećan za Bešiktaš. Odgovornost je preuzeo Gezal i na isteku prvih pola sata igre zaključio meč na 1:1.

Drugi Fener ima 69 bodova, Konja ima meč i pet poena manje, na trećem mestu. Sedmi Bešiktaš sakupio je 55.

Fudbaleri Rizea slavili su na gostovanju davno otpisanoj Malatiji (3:1). Pobedu gostiju, golovima su potpisali Umar, Sari i Pohjanpalo. Rize je ostao na ivici ispadanja u niži rang, Gacijantepu je dovoljan bod u poslednja dva kola da izbegne najgori scenario. Drugoligaši su već Altaj, Gectepe i Malatija.

U duelu otpisanog Altaja i Giresuna nije bilo pobednika (1:1).