Stanoje kralj remija, petarda Trabzona

Turska 3. jun 202320:05 0 komentara
Guliver

Odigrano je šest utakmica 35. kola Superlige Turske, za mnoge timove i poslednjeg kola. Konja Aleksandra Stanojevića zabeležila je novi remi na svom terenu protiv Karagumruka 1:1. Najubedljiviju pobedu ostvario je, sada već bivši šampion Trabzon protiv Alanje 5:1.

Ovo je ekipi Aleksandra Stanojevića čak 14. remi ove sezone, što je najviše od svih timova. Konja je povela golom Morena u 40. minutu, ali do poluvremena Dijanj je doneo izjednačenje golom u četvrtom minutu nadoknade. Taj rezultat ostao je na snazi i u drugom poluvremenu.

Najubedljiviju pobedu ostvario je, sada već bivši šampion Trabzon. Na obali Crnog mora u oproštajnom meču Mareka Hamšika bilo je 5:1 protiv Alanje. Poveli su gosti preko Guneša u 14. minutu. Samo četiri minuta kasnije Trezege na asistenciju Višće donosi izjednačenje. U 23. minutu Aksoj pravi penal i dobija crveni karton, a siguran realizator najstrože kazne bio je upravo Hamšik.

Do poluvremena Trabzon postiže još dva gola. Prvo Bakasteas na asistenciju Hamšika u 32. minutu, a onda tri minuta kasnije Striger Larsen. Konačnih 5:1 postavio je Bozok u 58. minutu.

Ostali rezultati: Demir – Bašakšehir 2:3, Kasimpaša – Bešiktaš 2:4, Kajzeri – Ankaraguču 0:1, Umranije – Giresun 0:1.