Tadić pomogao navijačima Fenera da zaborave 1:6 u Danskoj

Turska 4. dec 202320:03 1 komentar
Dušan Tadić
Ahmad Mora/DeFodi Images/Guliver

Kad je teško, Dušan Tadić.

Kapiten reprezentacije učinio je da navijači zaborave istorijski poraz od Nordsjelanda rezultatom 6:1.

Četiri dana kasnije, kada se ekipa vratila u Istanbul i pojavila pred (s pravom) ljutim navijačima, Dušan Tadić zabeležio je dve asistencije – za prvi i četvrti gol – u pobedi nad Sivasporom 4:1 (2:0).

S nova tri boda žuto-plavi su se izjednačili sa najvećim rivalom Galatasarajom na prvom mestu turske Superlige, što je bio veoma važan rezultat pred još jedan veliki derbi koji ih očekuje u sledećem kolu – gostovanje Bešiktašu.

Pogledajte Tadićeve majstorije iz prenosa na Sport Klubu 2.

30/11 Nordsjeland 1:6

Da ne nameravaju samo usmeno da se izvinjavaju za debakl u Ligi konferencija, već i delima, fudbaleri Fenera najavili su od prve sekunde utakmice sa gostima iz Sivasa.

Oni su preživeli šanse Edina Džeka u 4. i 6. minutu, ali ne i „žabicu“ Tadića za Sebastijana Simanskog u 17. Poljak je plasirao loptu uz levu stativu za 1:0 i postigao prvi od tri gola domaćih ovog ponedeljka uveče. Za četvrti su se pobrinuli gosti.

Drugi je stigao u 42. minutu kada je raspoloženi Irfan Džan Kaveči posle lepe solo akcije postigao efektan pogodak. Napadač Fenerabahčea pogodio je gornji levi ugao gola nemoćnog Sasala Vurala.

On je burno proslavio povratak Sivaspora u utakmicu u 53. minutu, kada je albanski internacionalac Rej Manaj „okrenuo“ čuvara u šesnaestercu domaćih i poput vaterpolo „centra“ postigao gol za 2:1. Ali, taj rezultat nije značio i preokret.

Naprotiv.

Igrao se 68. minut kada je defanzivac Sivaspora nespretno postavio nogu na pokušaj kapitena Fenera, Džeka, da asistira i poslao loptu od prečku „tik“ preko gol-linije. Na nju je natrčao Kaveči i potvrdio neminovno, da domaćin vodi 3:1, ali je „slava“ na kraju ipak pripala Okumusu.

„Tačka na i“ stavljena je u 75. minutu kada su momci trenera Ismaila Kartala brzo izveli aut na sredini igrališta, Kaveči je veštim driblingom „uneo“ loptu u šesnaesterac, ona se potom našla u Tadićevom posedu, a tu već nije bilo spasa gostima – Vural je mogao samo da posmatra kako Džeko volej udarcem postiže 12. pogodak za 12. pobedu u prvenstvu.