Kostelo šokirao Real u Madridu, Armani slavio u Valensiji

Euroleague 7. mar 202322:38 0 komentara
Guliver

Neverovatan finiš meča u Madridu, u okršaju španskih timova Baskonija načinila veliko iznenađenje.

Valensija je, zbog plasmana na tabeli, domaćeg terena i trenutne forme, bila favorit u duelu protiv Armanija. Ali, u Evroligi niko nema zagarantovanu pobedu, pa tako nije bio slučaj ni sa španskim timom.

Povezano

Na kraju, vrlo važnu gostujuću pobedu ostvario je tim iz Milana – 88:84 (17:21, 22:21, 26:13, 23:29). koji je vratio kakvu-takvu nadu da bi serijom trijumfa mogao da se umeša i u borbu za plasman u Top 8.

Činilo se da će Valensija kontrolisati utakmicu, posebno kad je povela sa 21:14 krajem prve četvrtine. Imali su domaći i dvocifrenu razliku (28:17), ali je Armani tada krenuo sa daleko boljom igrom, zahvaljujući kojoj su prednost rivala do poluvremena gotovo istopili (42:39).

Ispostavilo se da je treći kvartal odlučio pobednika, a u tom periodu Armani je bio sjajan. Vrlo brzo italijanski predstavnik je stekao čak i dvocifrenu razliku, koju je imao na ulasku u poslednju četvrtinu (65:55).

Valensija je u finišu zapretila, ali ipak nije uspela da stigne do pobede. Kod gostiju je blistao Nejpir sa 28 poena, pratili su ga Pengos sa 13, Riči sa 12 i Meli sa 11. Na drugoj strani, istakli su se Džons sa 19, Harper i Puerto sa po 15 poena.

Baskonija je u Madridu slavila važnu pobedu u španskom okršaju protiv Reala – 84:81 (17:22, 23:21, 22:22, 22:16). Bio je to prilično izjednačen meč, tokom kojeg je razlika prelazila sa jedne na drugu stranu. Krajem treće četvrtine Baskonija je u jednom trenutku došla i do „plus devet“ (59:50), ali je tada usledio preokret Madriđana, koji su vodili i sa 78:71. Ipak, gosti su se vratili u meč i izjednačili (81:81).

Usledio je dramatičan finiš, u kojem je Kobtsar izblokirao Tavaresa prilikom pokušaja zakucavanja, a Baskoniji je ostalo vremena za poslednji napad. Nije on izgledao najsrećnije, ali je sa zvukom sirene Kostelo pogodio trojku za pobedu.

U poslednjem meču dana trijumf je ostvario i Bajern, koji je u Minhenu savladao Asvel – 76:72 (21:19, 17:17, 15:14, 23:22). Domaće su do pobede predvodili Bost sa 15, Sili sa 12 i Volden sa deset poena, na drugoj strani izdvojio se Di Bost sa 18.