Asvel mogao da pomogne Partizanu, ali je primio 120 poena

Vesti 6. apr 202323:02 0 komentara
Vanja Marinković
© 2023 Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Košarkaši Baskonije nastavljaju pohod na mesto koje vodi u plej-of Evrolige. Ekipa Joana Penjaroje u petak je na svom terenu u Vitoriji lako savladala Asvel, najlošiji tim šampionata, rezultatom 120:100. Da je tim iz Liona uspeo da napravi veliko iznenađenje, i matematički bi osigurao ulazak beogradskog Partizana u plej-of.

Evroligu pratite u direktnim prenosima ekskluzivno na kanalima Sport kluba, SBB mreži i EON platformi.

Držao se tim Ti-Džeja Parkera do poluvremena, ali je u potpunosti pao u nastavku, pa je baskijski sastav još jednom na svom parketu ubacio više od 100 poena.

Evroliga u petak:

Bio je ovo treći vezani evroligaški trijumf za Baskoniju, koji u poslednjem kolu gostuje Olimpijakosu u Pireju. Konkurent Penjarojinom timu je Žalgiris, koji takođe ima skor 18-15, a u poslednjem kolu Litvanci igraju u Minhenu protiv Bajerna. Baskonija ima bolji međusobni skor od Žalgirisa, pa će u slučaju da i jedni i drugi budu imali jednak broj pobeda, dalje ići španski predstavnik.

Odbrana Asvela je još jednom pokazala da nije ni izbliza na nivou neophodnom da bi se igrala Evroliga, a o nemoći ekipe iz Vilerbana najbolje svedoči drugo poluvreme– u njemu su primili 65 poena.

Najbolji u redovima Baskonije, koja je imala 33 asistencije, bili su Darijus Tompson sa 23 poena i 12 asistencija, Rokas Gijedraitis sa 19 i Majk Kocar sa 15 poena i 6 skokova.

Srpski reprezentativac Vanja Marinković imao je 10 poena (4/6 iz igre) i 2 asistencije za 15 minuta u igri.

U timu koji je u vlasništvu Tonija Parkera najbolji su bili Džona Metjuz sa 25 i Nando De Kolo sa 19 poena.

Real dostigao Priejce

Real Madrid je u svom “Vizink centru” bio bolji od minhenskog Bajerna rezultatom 76:67 i tako se izjednačio sa Olimpijakosom na čelu tabele Evrolige sa skorom 23-10. Olimpijakos je bolje plasiran jer je u oba ovosezonska susreta bio bolji od tima Ćusa Matea.

Protiv sastava Andree Trinkijerija Real nije imao mnogo problema, a presudila je treća četvrtina u kojoj su Bavarci postigli svega osam poena.

U pobedničkom taboru najefikasniji bio je Mario Hezonja sa 20 poena. Dubrovčanina su pratili Džanan Musa sa 11 i Geršon Jabusele sa 10 poena, a Adam Hanga dodao je 9.

U nemačkom timu Anreas Obst ubacio je 21, a Zajlan Čitam 20 poena. Ipak, njih dvojica nisu imali podršku saigrača, a loše partije upisali su i srpski reprezentativci. Vladimir Lučić nije postigao poen za 15 minuta (0/4 iz igre), a Ognjen Jaramaz imao je po 2 poena i skoka (1/5 iz igre) za takođe 15 minuta.

U poslednjem kolu Real će gostovati Makabiju u Tel Avivu, a Bajern evroligašku sezonu za zaborav okončava u svom “Audi Domu” protiv Žalgirisa.

Agonija Virtusa u finišu sezone

U meču bez ikakvog rezultatskog značaja, budući da su obe ekipe bez šanse da se plasiraju u plej-of, Valensija je u svojoj “La Fonteti” porazila Virtus iz Bolonje rezultatom 79:68.

Najbolji u timu Aleksa Mumbrua bio je Šenon Evans sa 15 poena. Kajl Aleksander ubacio je 14, a Kris Džons 10 poena. U timu nije bilo kapitena Bojana Dubljevića, crnogorskog reprezentativca.

U redovima “Crnog V” najefikasniji bio je Semi Odželeje sa 21 poenom i 6 skokova, a Mam Žaite upisao je 10 poena.

Veoma je moguće da je to bila poslednja evroligaška utakmica u ovoj hali u narednom periodu. U evropskim medijima sve se češće mogu čuti informacije da će u sezoni 2023/2024. izgled Evrolige biti isti kao i u sezoni na izmaku, samo što će umesto Valensije nastupiti osvajač Evrokupa. Ipak, zvanična potvrda o tome i dalje je daleko.

U poslednjem kolu Valensija, koja je prekinula niz od tri poraza, gostuje Barseloni, a Virtus, koji ima pet poraza zaredom, dočekaće Armani u italijanskom derbiju.