Dobra uvertira – Partizan dobio Real, „zvižduci“ Novici

Vesti 31. mar 202318:34 2 komentara
Partizan veterani
Srdjan Stevanovic/Starsport

Veteranska ekipa Partizana u revijalnoj utakmici u "Štark areni" pobedila je madridski Real rezultatom 65:64.

Povezane vesti

U utakmici koja je bila svojevrsna najava večerašnjeg duela 32. kola Evrolige između srpskog i španskog kluba konačan ishod je bio u drugom planu, ali svakako treba istaći učinak Aleksandra Rašića koji je postigao šest trojki, ukupno 20 poena, i praktično prelomio utakmicu.

Novica Veličković i Nikola Lončar su po poluvreme odigrali za oba kluba u kojima su nekada igrali. Publika se dobro zabavila i čak je zviždala Veličkoviću uz skandiranje: „Novice, vrati se“. Inače, nekadašnji kapiten crno-belih bio je jedan od najzapaženijih u oba poluvremena.

Partizan, Real veterani

Najbolji u ekipi iz Madrida bio je doskorašnji kapiten Kraljevskog kluba Felipe Rejes koji je u prvoj četvrtini (odigrane četiri po sedam minuta) postigao 11 od uvodnih 15 poena svog tima uz šut za tri 3-3.

Za Partizan su igrali: Novica Veličković, Nikola Lončar, Milenko Tepić, Toza Zorkić, Aleksandar Rašić, Vule Avdalović, Veselin Petrović, Saša Pavlović, Predrag Šuput, Branko Sinđelić, Ratko Varda, Slavko Vraneš, Dejan Tomašević i Miško Marić.

U dresu Reala bili su: Felipe Rejes, Novica Veličković, Nikola Lončar, Korbalan Ignasio, Ernandes Sonseka, Eduardo Gonzales, Lorenco Sans, Havijer Peres, Roberto Nunjes, Antonio Ljorente, Horhe Peres i Blanko.

Partizan u 32. kolu Evrolige u 20:30 časova dočekuje Real, a prenos je na SK1.