Fener slavio u velikom derbiju posle minus 17

Vesti 10. mar 202321:07 0 komentara
Nikola Mirotić, Fenerbahče, Barselona
Emre Oktay/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Fenerbahčea u derbiju 28. kola Evrolige pobedili su Barselonu u Istanbulu rezultatom 81:73.

Povezane vesti

Ekipa trenera Dimitrisa Itudisa je na deobi četvrte pozicije sa Monakom sa učinkom 17-10, dok su Katalonci pretrpeli drugi uzastopni poraz i sa skorom 18-10 su treći.

Gosti su sjajno odigrali prvu četvrtinu i u finišu tog dela meča imali su velikih 17 poena prednosti – 30:13. Fener je do poluvremena uspeo potpuno da se vrati u meč i na odmor ode sa tri poena minusa – 40:37, a kako je vreme prolazilo bili su sve sigurniji.

Fenerbahče je serijom 9:1 u finišu trećeg perioda otišao na plus pet (61:56) na oduševljenje domaćih navijača.

Držali su se Katalonci do polovine poslednje četvrtine kada je domaća ekipa novom serijom, ovoga puta 8:0 i definitivno prelomila uzbudljivu utakmicu u „Ulker areni“.

Džonatan Motli je bio najefikasniji sa 16 poena, Marko Gudurić je ponovo bio odličan sa 15 poena (5/6 za dva, 1/2 za tri, 2/2 slobodna bacanja) uz 4 skoka za 19 minuta, Devin Buker je upisao 13, a Skoti Vilbekin 12 poena. Nemanja Bjelica je meč završio sa 3 poena (1/2 za dva, 1/1 slobodna bacanja) uz skok i 2 asistencije za osam minuta.

U poraženom timu Nikola Mirotić je zabeležio 19 poena, 5 skokova i 3 asistencije, Tomaš Satoranski 14 i 4 asistencije, a doskorašnji član Fenerbahčea Jan Veseli 11 uz 9 skokova i 3 asistencije. Nikola Kalinić, još jedan bivši igrač turske ekipe, je imao 8 poena (4/5 za dva, 0/1 za tri) i po 2 skoka i asistencije.

Fenerbahče u sledećem kolu gostuje Valensiji, a Barselona dočekuje Crvenu zvezdu.