Odlični Teodosić čuva plej-of nadu Virtusu, dobio i Žalgiris

Vesti 9. mar 202320:05 > 21:04 0 komentara
Miloš Teodosić, Virtus Bolonja
Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Virtusa ubedljivo su pobedili Albu u Berlinu u prvom meču 28. kola Evrolige rezultatom 96:74.

Povezane vesti

Ekipa iz Bolonje je 12. na tabeli sa učinkom 13-15, dok je Alba zakucana za dno sa skorom 7-21.

Bolonjezi su u drugoj četvrtini došli do dvocifrene prednosti i izuzev kriznog perioda u trećoj deonici, kada su Albatrosi došli na minus 8 (56:48), do kraja utakmica u potpunosti su kontrolisali dešavanja na terenu.

Tim Serđa Skariola maksimalnih 30 poena viška imao je u 38. minutu kada je na semaforu pisalo 93:63.

Odličnu utakmicu odigrao je Miloš Teodosić koji je za 18 minuta izjednačio rekord sezone sa 21 poenom (2/2 za dva, 5/7 za tri, 2/2 slobodna bacanja) uz skok, 6 asistencija, ali i 5 izgubljenih lopti, Kajl Vims je upisao poen više, dok su Mam Žaite i Ife Lundberg (6as) zabeležili po 12. Virtus je postigao 14 trojki iz 30 pokušaja, dok je za dva bio fenomenalan – 22/32.

#social-embed_1

U domaćoj ekipi Džejlen Smit je bio najefikasniji sa 12 poena uz 5 skokova i 7 asistencija, Luk Sikma je dodao 11 uz po 6 skokova i asistencija, a Jani Vecel i Luis Olinde po 10.

Virtus u sledećem kolu gostuje Monaku, a Albu očekuje nemački derbi sa Bajernom u Minhenu.

Žalgiris je u Kaunasu savladao Asvel 85:67, a presudna je bila druga četvrtina koju je litvanski velikan dobio 31:15.

Brazdeikis je bio najefikasniji sa 19 poena, Tejlor je upisao 15, a Polonara 11. U timu iz Vilerbana metjuz je imao 18, a Bost 10 poena.

Ekipa iz Kaunasa u sledećem kolu dočekuje Olimpijakos, a Asvel će dočekati Panatinaikos.