Olimpija gazi ka plej-ofu! Da li je čudo moguće?

Vesti 24. mar 202322:57 1 komentar
Olimpija Milano
Giuseppe Cottini/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Olimpije deklasiralio su Bajern u Milanu u 30. kolu Evrolige rezultatom 99:74 i zadržali šanse da se plasiraju u doigravanje.

Povezane vesti

Ekipa Etorea Mesine posle osmog trijumfa u poslednjih devet utakmica ima učinak 14-15, odnosno Baskonija i Žalgiris koji dele osmu poziciju beži ima samo jedan trijumf. Bavarci su 15. sa 10-21.

Domaće su predvodili Šabaz Nepjer sa 20 poena i 4 asistencije, Timoti Luvavu sa 14 i Brendon Dejvis sa 10. U poraženoj ekipi Andreas Obst je imao 27 poena (7/11 za tri) i 3 asistencije, dok se Vladimir Lučić za 13 minuta nije upisao u strelce.

Milanezi su početkom druge četvrtina imali ogromnih 25 poena prednosti (36:11) i povratka za tim Andree Trinkijerija više nije bilo.

Olimpija u sledećem kolu gostuje Efesu, koji takođe ima učinak 14-16, a Bajern ide u Atinu na duel sa Panatinaikosom.