Partizan razbio kralja i srušio rekord! Korak do plej-ofa

Vesti 31. mar 202319:34 > 22:34 33 komentara
Matijas Lesor, Džejms Naneli
Srdjan Stevanovic/Starsport

Košarkaši Partizana u 32. kolu Evrolige pobedili su madridski Real rezultatom 104:90 i došli na korak do plasmana u plej-of.

Povezane vesti

Crno-beli dva kola pre kraja ligaškog dela takmičenja imaju učinak 18-14, a u preostala dva meča sastaće se sa Monakom u gostima i sa Panatinaikosom u „Štark areni“.

S obzirom na to da su pobede upisali i Žalgiris i Baskonija (skor 17-16), ekipa iz Humske u doigravanje neće proći samo ukoliko izgubi oba duela, a Litvanci i Španci zabeleže oba trijumfa. Baskonija u poslednja dva kola dočekuje Asvel i gostuje Olimpijakosu, a Žalgiris u Kaunasu igra sa Makabijem i ide u Minhen.

Madriđani imaju učinak 22-10 i ranije su obezbedili prednost domaćeg terena u plej-ofu.

SofaScore

Ekipa Željka Obradovića nije najbolje počela utakmicu, bilo je nervoze i zbog značaja meča, neuobičajeno mnogo izgubljenih lopti i rešenja u napadu koja ranije nisu bila svojstvena srpskom timu, ali kako je vreme prolazilo Partizan je izgledao sve sigurnije.

Kraljevski klub je u 7. minutu imao pet poena prednosti (13:18), međutim, crno-beli su uspeli da se stabilizuju i košem Matijasa Lesora veoma brzo izjednače – 21:21.

Domaći su u drugom periodu podigli nivo igre u odbrani i sa dve serije 10:2 i 8:0 u poslednjem minutu prvog poluvremena bilo je plus 13 za Beograđane – 49:36 uz deset poena najefikasnijeg Džejmsa Nanelija.

Partizan je odlično počeo treći period, često koban ove sezone, i posle poena Pantera u 22. minutu je došao do 14 poena prednosti – 55:41. Ipak, usledio je pad koncentracije u igri domaćih i Real je serijom 10:2 uspeo da se približi na samo pet poena minusa – 61:56 sredinom trećeg perioda. Odgovor je ekspresno stigao od Dantea Egzuma, koji je vezao pet poena, a potom i koš Joanisa Papapetrua za novu dvocifrenu prednost – 68:56.

Držao se Real najviše zahvaljujući Mariju Hezonji koji je u trećem periodu pogodio tri trojke i u 28. minutu na semaforu je pisalo 70:64, a posle mnogo uspona i padova sa obe strane u poslednju period se ušlo sa rezultatom 78:72 za domaće. Interesantno je da su Hezonja i Musa u ovom periodu postigli 24 poena, po 12, od ukupno 34 svog tima.

Crno-beli su poslednju četvrtinu otvorili serijom 6:0 posle penala Danila Anđušića i trojke Ledeja za 84:72 u 32. minutu i „eksploziju“ u dvorani.

Obradovićeva ekipa je meč definitivno prelomila sredinom poslednje deonice kada je serijom 8:0 obezbedila velikih 18 poena prednosti – 94:76.