Naneli i Egzum doneli veliku pobedu Partizanu u Bolonji!

Vesti 7. mar 202318:31 > 22:45 26 komentara
Alen Smailagić
Luca Sgamellotti/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Partizana u 27. kolu Evrolige ostvarili su izuzetno važnu pobedu protiv Virtusa u Bolonji rezultatom 88:79.

Povezane vesti

Crno-beli su zabeležili šesti trijumf u poslednjih sedam utakmica i sa učinkom 15-12 nastavljaju borbu za plasman u plej-of, dok je domaći tim novim porazom (12-15) daleko od mesta među osam najboljih.

Ekipa iz Beograda je u većem delu utakmice kontrolisala rezultat, igrala je sjajno u odbrani, u poslednjoj deonici je imala i maksimalnih 10 poena viška, a u junake trijumfa izrasli su Džejms Naneli, strelac ključnih poena, i Dante Egzum.

Crno-beli su posle nešto „porijeg“ starta brzo preuzeli kontrolu utakmice, ubacili su tri trojke preko Kevina Pantera, Jama Madara i Alena Smailagića i u 4. minutu imali su šest poena prednosti – 13:7.

Partizan je ostvario četvrti uzastopno trijumf protiv italijanske ekipe.

Igrao je Obradovićev tim gotovo bet greške u napadu, dok se u odbrani fokusirao na Marka Belinelija koji je u proteklih šest utakmica postigao neverovatnih 36 trojki. Defanziva gostiju bila je takva da nekadašnji NBA igrač bukvalno nije mogao da pogleda ka košu.

Beograđani su posle poena Pantera sa penala na nešto više od minut pre kraja prve deonice imali maksimalnih sedam poena viška (28:21), ali Virtusu su dozvolili da u finišu tog dela meča i početkom druge čevtrine serijom 8:0 preokrene na 29:28.

SofaScore

Ekipa Serđa Skariola je koristila izuzetno loše odluke protivnika, a novom serijom, ovoga puta 7:0, u 18. minutu je obezbedila osam poena prednosti – 44:36. Ipak, Partizan je do odlaska na odmor uspeo koliko-toliko da poveže redove, Zek Ledej je sjajnim zakucavanjem posle skoka u napadu ulio dodatno samopouzdanje saigračima, tako da je domaći tim na odmor otišao sa svega plus 2 (47:45).

Odlično je počela treća deonica za srpski tim koji je serijom 7:0 preokrenuo rezultat na 52:47 i sve do finiša tog dela meča održavao je između dva i pet poena viška. Međutim, tri greške u tri uzastopna napada košatala su Obradovićev tim. Virtus je serijom 8:1 uhvatio goste na spavanju i na nešto više od dva minuta pre kraja treće četvrtine preokrenuo na 63:61.

Ipak, usledio je odgovor preko Egzuma i Nanelija za plus 2 za goste posle 30 minuta – 65:63.

Print screen

Partizan je u istom ritmu počeo i odlučujući period meča i serijom 8:0 u 35. minutu prvi put je došao do dvocifrene prednosti – 75:65. U tim trenucima blistao je Egzum sa osam poena uz dva zakucavanja.

Nije se Virtus predavao, poenima Mama Žaitea na nešto više od tri minuta pre kraja prepolovio je minus na 79:74. Ipak, Partizan je u uzbudljivom finišu uspeo da zadrži prednost i upiše izuzetno bitan trijumf.

Beograđani su ubacili šest trojki iz 18 pokušaja, za dva su šutirali 29/47, a imali su 29 skokova, 16 asistencija, 14 ukradenih i 12 izgubljenih lopti. Panter (6/8 za dva) i Egzum (6/9 za dva, 7sk, 7as, 3ukl) su imali po 17 poena, Naneli 16 (6/7 za dva, 1/2 za tri), Madar 11, Ledej 10 uz 8 skokova, 2 asistencije i 5 ukradenih lopti, a odličnu utakmicu odigrao je i Smailagić sa 9 poena (2/3 za tri), 4 skoka, asistencijom i 2 ukradene lopte.

Raspored Partizana

Olimpija – Partizan 9.3, Efes – Partizan 16.3, Partizan – Olimpijakos 24.3, Partizan – Barselona 28.3, Partizan – Real 31.3, Monako – Partizan 7.4, Partizan – Panatinaikos 14.4.

U poraženom timu Žaite je upisao 14 poena, Miki i Odželej po 13, Teodosić 11 (1/1 za dva, 3/5 za tri) uz 2 skoka, 12 asistencija i 7 izgubljenih lopti. Virtus je imao čak 26 izgubljenih, ali i 24 asistencije.

Partizan u četvrtak u 20:30 časova gostuje Olimpiji u Milanu, dok će Virtus isto veče igrati sa Albom u Berlinu.

Mečeve Evrolige gledajte na Sport Klubu uz SBB, Total TV i EON platformu.