Žalgiris rutinski protiv Valensije, Top 8 sve realniji

Vesti 31. mar 202320:53 2 komentara
Guliver

Litvanski tim vrlo lako došao do pobede protiv Valensije u sjajnoj atmosferi u Kaunasu.

Žalgiris je maksimalno uspešno odradio posao pred svojim navijačima u duplom kolu Evrolige, posle Monaka (79:70) savladana je i Valensija – 95:74 (21:16, 31:24, 22:15, 21:19).

Povezano

Gosti iz Španije, kojima je takođe bio nephodan trijumf za nadu da mogu u Top 8 fazu Evrolige, već na poluvremenu su bili u dvocifrenom zaostatku (52:40).

Doduše, na startu drugog kvartala Valensija je čak i povela sa 25:23, imali su prednost i kasnije, poslednji put pri rezultatu 37:36. Do kraja poluvremena, Žalgiris je fantastičnom serijom 16:3 stigao do velike razlike.

Litvanci su sada na 17 pobeda, sa dobrim šansama da se domognu nokaut faze i da ostanu u konkurenciji za plasman i na finalni turnir, čiji će Kaunas biti domaćin. U preostala dva kola, Litvanci će najpre ugostiti Makabi, a potom igrati protiv Bajerna u Minhenu.

Monako je ostvario vrlo važan trijumf u Minhenu protiv Bajerna – 84:81 (23:22, 22:18, 12:20, 27:21). Tim iz Kneževine je na taj način došao nadomak toga da obezbedi prednost domaćeg terena u četvrtfinalu Evrolige.