Blažič srušio Megu posle dva produžetka!

ABA League 21. dec 201919:13 > 19:16
Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Košarkaši Cedevita Olimpije slavili su u veoma efikasnom meču 12. kola ABA lige protiv Mega Bemaksa rezultatom 112:102 posle dva produžetka.

Mega je bila bolja u prvom poluvremenu, a na pauzu je otišla sa šest poena prednosti 48:42.

U trećoj deonici viđen je potpuni egal, a u poslednjem periodu je Cedevita Olimpija uspela da nadoknadi zaostatak i izbori produžetak.

I dodatnih pet minuta donelo je rezultatsku neizvesnost, a tek je u drugom produžetku domaći tim u potpunosti slomio otpor gostiju.

Najbolji u pobedi Cedevita Olimpije bio je bivši igrač Crvene zvezde i Barselona Jaka Blažič sa 33 poena, devet skokova i šest asistencija. Još jedan bivši prvotimac crveno-belih Marko Simonović postigao je 19 poena. Mekintajer je dodao 17 poena, a Edo Murić 13.

Novi igrač Mege Peri postigao je 27 poena, 18 je dodao Marko Simonović, 14 Blaž Mesiček, dok je Luka Cerovina ubacio 11.