ABA 2: Vojvodina bolja od Podgorice, može do TOP 8

ABA League 21. mar 202219:50 0 komentara
ABA 2 /Dragana Stjepanović

Košarkaši Vojvodine pobedili su Podgoricu na startu završnog turnira ligaškog dela ABA 2 lige, koji organizuje ekipa Širokog Brijega sa 71:62, pa je nastavila borbu za plasman u TOP 8 fazu, dok su šanse Podgoričana, sada, u domenu teorije.

Najefikasniji u sastavu Vojvodine bili su Nikolas Nil sa 18, Nikola Gaćeša sa 15, Nemanja Popović sa 12, Dušan Beslać sa 11 poena. Kod Podgorice, raspoloženi za igru u napadu, bili su Marko Kljajević sa 14, Ismet Sejfić sa 11 i Aleksandar Langović sa devet poena.

Većim delom prvog poluvremena, vodila se ravnopravna borba, na kraju ovog perioda igre, na semaforu je pisalo – 39:37 za Podgoricu. Izabranici Miroslava Nikolića, košarkaši Vojvodine, bili su daleko agresivniji u odbrani i mirniji u napadu, tokom drugog poluvremena.

Uoči poslednjeg kvartala, vodili su sa 55:50, zatim su tokom poslednje deonice pobegli na 65:54, što je bilo dovoljno da utakmicu mirno privedu kraju.

U narednoj rundi, Podgorica igra protiv Vrijednosnice iz Osijeka, dok će Vojvodina odmeriti snage sa ekipom Širkog.

Tabela: Borac Banjaluka 9-1, MZT Skoplje 8-2, Široki 7-3, Spars 6-4, Mladost Zemun 6-4, Sutjeska 6-4, Vojvodina 5-6,  Zlatibor 5-5, Podgorica 4 – 7, Pelister 3-8, Lovćen 3-7, Rogaška 2-8, Vrijednosnice 1-10.