Zvezda uz muke pobedila SC: Skandiralo se „uprava napolje“

ABA League 15. apr 202420:05 > 20:06 0 komentara
Luka Mitrović
Starsport

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Studentski centar iz Podgorice u prvom susretu prvog kola plej-ofa ABA lige u Beogradskoj Areni 83:81.

Definitivno katastrofa u Istanbulu nije bila samo nešto što je bila posledica pristupa „ova utakmica nije važna.“ Da je taj poraz ostavio traga videlo se i u Areni u znatno značajnijem susretu protiv Studentskog centra, kojim je počeo plej-of ABA lige.

Teško da je ove sezone Zvezda imala mnogo utakmica, čak i u Evroligi, u kojima je delovala tako loše, bledo, neubedljivo, kao u prve tri četvrtine protiv Podgoričana. Rezultat toga bilo je i +18 u nekom trenutku – 56:38.

Naznaka preokreta bio je početak četvrte četvrtine. Zvezda je počela da pogađa trojke, pojačala odbranu, napravila seriju 10-2 i prišla na -7 – 66:59. Taj nalet je odbio Studentski centar i ponovo otišao na +10 – 72:62. A onda je usledila nova serija Zvezde 12-2 za izjednačenje – 74:74.

Nedović je u tim trenucima igrao nadahnuto. Postigao je osam poena, a onda je minut i po pre kraja Hanga pogodio trojku za prvo vođstvo na utakmici – 80:77. Ispostavilo se da je tada i prelomljena utakmica i Zvezda je uspela da dođe, mnogo teže nego što se očekivalo, do pobede.

Kod pobednika Miloš Teodosić zabeležio je 17 poena uz osam asistencija, Luka Mitrović dodao je 14 uz šest skokova, a Davidovac i Nedović po 13. Na drugoj strani Ivišić je bio najefikasniji sa 14 poena, Bogavac i Pavličević zabeležili su po 11, a Drobnjak 10.

Ali nema mnogo razloga za zadovoljstvo ni trijumfalizam. Tome svedoči i svojevrsno okretanje leđa navijača, kojih je u Areni bilo jako malo, oko tri hiljade. A u jednom trenutku je snažno skandirano „uprava napolje.“

Druga utakmica igra se za nedelju dana u Podgorici i ako Zvezda pobedi obezbediće plasman u polufinale. U suprotnom, igra se majstorica u Beogradu 26. aprila.