Zadar pripretio, Zvezda ipak rutinski do polufinala

ABA League 8. maj 202318:46 9 komentara
Fakundo Kampaco
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Crvene zvezde obezbedili su plasman u polufinale plej-ofa ABA lige, pošto su i u drugom susretu slavili protiv Zadra, ovog puta u gostima 74:63.

Crveno-beli su opravdali ulogu favorita. Pritom nisu potrošili više od predviđene dve utakmice i može se reći da su na najbolji mogući način odradili ovu prvu rundu doigravanja.

Naravno, nije sve bilo idealno. Ali to se i ne traži u ovoj fazi. Mnogo je važnije da se neokrnjen dođe do finala, a pritom i da se diže postepeno forma.

Na kraju, može se reći da je Zvezda korektno odradila posao u ovoj drugoj utakmici. Izuzev dobrog dela druge četvrtine, kada je tim Duška Ivanovića prokockao +13 (28:15) i dozvolio domaćinu seriju 18-2 kojom je čak i preokrenuo rezultat – 33:30.

Međutim, Zvezda je relativno lako odbila taj nalet, otišla na poluvreme sa vođstvom (35:33), a u drugih 20 minuta rutinski odrađivala posao, držeći razliku između osam i krajnjih 11 poena razlike.

Kod pobednika najefikasniji je bio Luka Mitrović sa 13 poena, poen manje zabeležio je Fakundo Kampaco, uz šest skokova i četiri asistencije, a Petrušev se zaustavio na 11 poena i šest skokova. Na drugoj strani Božić standardno najefikasniji sa 17 poena, a Čampara je postigao dva manje.

Crvena zvezda će se u polufinalu sastati sa Budućnosti, koja je takođe u dve utakmice savladala Megu.