BiH: Spars bez pardona

KK ABA

U 14. kolu elitne lige Bosne i Hercegovine u subotu su odigrane tri utakmice. Postignuti su ovi rezultati: Leotar - Spars 87:89, Bosna - Mladost 83:77, Sloboda - Borac 95:89.

Trebinjci su doživeli tesan poraz na svom terenu od Sarajlija na meču sa dva različita poluvremena. Gosti su na startu imali neznatno preimućstvo, ali su domaći do odlaska na veliki odmor kontrolisali igru i rezultat, imali “plus 13”, a posle prvih 20 minuta na semaforu je stajalo 53:49.

Spars je u nastavku načinio potpuni preokret (62:74), a zatim i da sačuva minimalno vođstvo za pobedničke bodove.

U pobedničkoj ekipi najbolji su bili Amar Gegić sa 22 poena, 6 skokova i 3 asistencije i Kenan Kamenjaš sa 21 poenom i 6 skokova. U Leotaru se istakao Stefan Mijović, koji je uknjižio 22 koša, 5 skokova i 4 asistencije.

Bosna je porazila na svou terenu u dvorani “Mirza Delibašić” ekipu Mladost iz Mrkonjić Grada na utakmici sa četiri različite četvrtine. Domaći su imali inicijativu i jednocifrenu prednost u prvoj i u četvrtoj deonici, a gosti su bili bolji u drugoj i u trećoj.

Najefikasniji na utakmici bio je Sead Hadžifejzović iz Bosne, koji je imao dabl-dabl učinak, sa 21 poenom i 13 skokova. Na visini zadatka bio je i Aleksandar Sokolović sa 19 poena, 6 skokova i 4 asistencije, a Luka Igrutinović je za 26 minuta uknjižio 10 poena, 5 skokova i 3 asitencije. Za Mladost je Stefan Lakić zabeležio 19 poena i 4 skoka.

Tuzlanska Sloboda je savladala Borac iz Banjaluke posle bolje igre u većem delu susreta. Gosti su na startu imali jednocifrenu prednost, ali je na kraju prve deonice bilo egal, da bi na poluvremenu bilo “plus 10” za Tuzlake (52:42), a zatim i 59:47, posle čega su domaći rutinski pobedili.

Najistaknutiji pojedinci utakmice bili su igrači Slobode, Jakov Mustapić sa 25 poena i 3 skoka i Ibrahim Durmo sa dabl-dabl partijom, 24 koša i 11 skokova.

Kod Banjalučana bolji od ostalih bio je Tavarijus Šajn sa 19 poena, 7 skokova i 2 asistencije.

Redosled na tabeli: Spars 10-2, Leotar 8-5, Čelik 7-6, Zrinjski 8-4, Široki Brijeg 7-5, Bosna 6-6, Borac 5-8, Promo 5-7, Sloboda 5-6, Čapljina 5-5, Mladost 4-7, Kakanj 3-9, Bratunac 3-6.