Micov srušio Armani u Istanbulu

Euroleague 16. dec 201619:54 > 20:02
Eurocupbasketball

Košarkaši Galatasaraja pobedili su Emporio Armani sa 83:80 u okviru 12. kola Evrolige, a odlučujuće poene u trijumfu istanbulskog kluba postigao je Vladimir Micov.

Galatasaraj i Emporio Armani su odigrali zanimljivu utakmicu punu preokreta, koja je na kraju rešena u penal završnici. Domaći tim je u potpunosti kontrolisao utakmicu u prvom poluvremenu, koje je završio sa deset poena prednosti.

Međutim, u nastavku je usledilo buđenje gostiju, koji su se vratili u utakmicu, ali je Galata predvođena Micovim sprečila preokret Armanija.

Micov je bio najbolji u trijumfu Galatasaraja sa 23 poena, šest skokova, tri asistencije i jednom ukradenom loptom za 37 minuta na terenu. Blejk Šilb je dodao 17 poena i po pet skokova i asistencije, Aleks Tajs je imao 14 poena i sedam skokova, a Sinan Guler 13 poena, pet asistencija i četiri skoka.

Na drugoj strani, Rakim Sanders je utakmicu završio sa 18 poena, Krunoslav Simon je imao 15, uz pet skokova i četiri asistencije, dok je Riki Hikman upisao 13 poena. Srpski košarkaš Miroslav Raduljica je za 19 minuta imao 12 poena, šest skokova, dve asistencije i jednu ukradenu loptu, dok je Slovenac Zoran Dragić za nešto manje od 33 minuta postigao sedam poena, uz osam skokova.

Galatasaraj je tako upisao četvrtu pobedu, ali je ostao na pretposlednjem mestu tabele, poziciju iza Emporio Armanija, koji ima identičan skor, uz bolju koš razliku.