Rubio umalo uspeo nemoguće, Laprovitola sve „prosuo“ (VIDEO)

Euroleague 25. apr 20240:38 0 komentara

Od domaćina na otvaranju četvrtfinalnih serija Evrolige pobedio je samo Real Madrid.

Serija „brejkova“ počela je u utorak uveče u Atini, nastavila se naredne večeri u Monte Karlu, a završila u još jednoj dramatičnoj završnici uživo na Sport Klubu u krcatoj dvorani u Barseloni.

Košarkaši Olimpijakosa imali su 4:11 u prvoj, 34:44 u drugoj, celih 47:60 u trećoj, pa okruglih deset poena prednosti na polovini četvrte četvrtine (59:69), potom i osam razlike na manje od tri minuta do kraja, ali…

Samo ih je neshvatljivo rešenje Nika Laprovitole na 50 sekundi do poslednje sirene spasilo gubitka dobijene utakmice u „Blaugrani“.

VIŠE EVROLIGE NA SPORT KLUBU

Milutinov izneo Petruševa: Trenutak kada se Filip povredio

Brejk u Kneževini: Fener izgubio Vilbekina, ali dobio meč!

Ataman: Ako ne odemo na F4, napuštam Panatinaikos!

Olimpijakos Barselona
Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Nakon što je pri rezultatu 70:75 neumorni Riki Rubio ukrao živu loptu Tomasu Vokapu, naterao ga na nesportsku (petu) ličnu, poslao na klupu, pogodio oba penala i omogućio Barsi posed za izjednačenje, Argentinac je izveo teško objašnjiv potez i otvorio „zadnja vrata“ na dvorani kroz koja su gosti izneli 0:1 na startu serije.

U međuvremenu, nažalost, dogodila se i povreda Filipa Petruševa, koji je u napadu posle Laprovitoline izgubljene lopte krenuo na snažno zakucavanje i bio još snažnije fauliran, pa mu je prilikom doskoka „popustilo“ koleno – nadamo se ne i stradalo.

Nakon što ga je Nikola Milutinov izneo s terena, a Janulis Larencakis perfektno zamenio na liniji slobodnih bacanja, domaćinu više nije bilo spasa: Barselona – Olimpijakos 75:77 (18:19, 17:25, 19:17, 21:16).

Revanš na istom mestu je u petak, kada će Barselona morati da pobedi kako zna i ume, a potom traži „ribrejk“ tamo gde se to ne traži – u „Dvorani mira i prijateljstva“ u Pireju.

Petrušev je do povrede – nadamo se ne najteže prirode – bio jedan od najboljih u ekipi trenera Jorgosa Barcokasa, postigao je 12 poena, pokupio pet skokova i bio jedan od kreatora serije za dvocifrenu prednost Olija u prvom poluvremenu.

U drugom su na scenu stupili Najdžel Vilijams-Gos (15 poena, 5/9 iz igre), Ajzea Kenan (14, 3/7 za tri, 3 as), ali i gorostasni Mustafa Fal koji je pored učinka od 12 poena i pet skokova poslužio i kao „strašilo“ u reketu zbog kojeg su Katalonci ređe probijali, a češće tražili rešenja spolja.

Treba istaći i ulogu Šakila Mekisika, koji je odigrao praktično celo drugo poluvreme i održao malu defanzivnu kliniku koja je Laprovitolu zadržala na skromnih devet poena uz šut 1/6 za tri poena.

Da ne pominjemo i „potez utakmice“.

Nikola Kalinić nije imao svoje veče, završio je meč sa šest poena, tri skoka, ali baš niko u ekipi Rođera Grimaua nije podbacio kao prenervozni Jan Veseli – čovek kojeg su samo sudije spasile da ne bude isključen sa dve nesportske lične.

Čeh je za 21 minut postigao tri poena – bez koša iz igre a šutirao je šest puta. Nije bolji bio ni njegov zemljak Tomas Satoranski – 0 poena iz dva pokušaja.

Nikola Milutinov i dalje se oporavlja od povrede, pa je na parketu proveo pet minuta, postigao tri poena i pokupio jedan skok.