Efes razbijen u Madridu, Petrušev odličan

Euroleague 30. sep 202122:38 0 komentara
Serhio Ljulj i Valter Tavares
2020 Euroleague Basketball

Košarkaši Anadolu Efesa ubedljivim porazom u Madridu započeli su odbranu evroligaške titule.

Real je pred svojim navijačima neočekivano lako savladao ekipu iz Istanbula rezultatom 82:69, uz odlično izdanje Filipa Petruševa.

Povezane vesti

Debitant u elitnom klupskom takmičenju bio je drugi strelac poraženog tima sa 17 poena (6/8 za dva, 5/7 slobodna bacanja) i dva skoka za 15 minuta. Efikasniji od njega bio je samo Šejn Larkin sa 21 poenom, uz četiri skoka i šest asistencija.

Kraljevski klub je sjajno počeo meč i ekspresno je poveo 12:0, a prva četvrtina završena je rezultatom 32:15.

Domaći su u nekoliko navrata imali maksimalnih +21, a koliko su bili dominantni potvrđuje i podatak da je Efes tek u finišu uspeo koliko, toliko da smanji minus i ublaži poraz.

Tomas Ertel i Geršon Jabusele su predvodili Madriđane sa po 15 poena, Valter Tavares je upisao 13 poena i 12 skokova, a Najdžel Vilijams-Gos 9. Vasa Micić je za 24 minuta imao 9 poena (1/4 za dva, 2/6 za tri, 1/3 slobodna bacanja) i dve asistencije.

Real u sledećem kolu gostuje Olimpijakosu, a Efes dočekuje CSKA, koji je na startu poražen od Olimpije u Milanu.