Partizan je do sada ozvaničio dva pojačanja. Dilana Osetkovskog iz Unikahe i Džabarija Parkera iz Barselone.
Ja bih dodao tu i da je jednako važan posao crno belih i što su zadržali Isaka Bongu.
Dilan Osetkovski je igrač koji već dugo kuca na evroligaška vrata. Jednom je Evroligu i igrao, ali za Asvel koji znamo nema baš velike ambicije i tada Dilan nije bio za taj nivo.
U Unikahi se međutim dobrano iskalio i postao jedan od najboljih igrača na poziciji četiri u ACB ligi. Osetkovski može da pokrije i poziciju pet, a kvalitet mu je i šut za tri pa će solidno raširiti parker.
Što je najvažnije u Malagi je naučio kako da bude igrač sistema i to će mu značiti i u Partizanu. Ako želi evroligaški uspeh moraće da povede računa o nekim ličnim stvarima. Bio je na ivici da bude suspendovan zbog uživanja u marihuani. Zato mu je navodno i minulog leta propao prelazak u Barselonu. Španska antidoping agencija je slučaj zatvorila i Dilan je nastavio karijeru bez suspenzije.
Džabari Parker je takođe veliko pojačanje. Radi se o preiskusnom igraču, drugom piku sa Drafta, bivšoj zvezdi universiteta Djuk za kog igrači poput Džejsona Tejtuma pričaju da su se ugledali na njega. Parkerova karijera je međitim obeležena dvema povredama. Dva puta je kidao ligamente istog kolena i to mu je ugasilo NBA karijeru. No otvorilo mu je evropsku.
U Barseloni je bio zamena za Nikolu Mirotića i u dve sezone je pokazao ozbiljnost, zrelost, kvalitet u napadu i pokazao je da se izuzetno lako adaptirao na evropsku košarku.
Partizan ne očekuje od Parkera ništa manje. Ako kolena ostanu zdrava eto pravog naslednika Zeka Ledeja u crno belom dresu na poziciji četiri.
Ipak i pored ova dva pojačanja ono što trenutno deluje kao najbolji posao Partizana je produžetak ugovora Isaka Bonge. Nemac je maltene bio već jednom nogom van kluba, mnogi evroligaši su se interesovali za njega, ali i NBA ekipe. U NBA bi Bonga veoma verovatno rado otišao, dok je Valensija nudila pravo bogatstvo. Isak ostaje crno beli što je velika stvar. Takvog igrača na tržištu nema i teško je zamenjiv – to je prva pozitivna stvar.
Partizan će sa Bongom imati i dalje istu čvrstinu u odbrani, bacanje za svaku loptu, skok, rampe… Imaće i mogućnost da kombinuje razne petorke, a važno je i što je ovim Partizan pokazao nešto slično kao i pre dva leta kada je zadržao vedete tima Kevina Pantera i Zeka Ledeja. Partizan je poslao poruku da je magnet za igrače i da ne dozvoljava čerupanje tima.
Ima još mnogo spekulacija o tome da li Partizan dovodi još neke igrače. Za sada svi koji su igrali prethodne sezone su pod ugovorom i moglo bi lako da se desi da svi oni i ovog leta zaduže dres Partizana. Jedino su klub napustili Balša Koprivica i Brendon Dejvis, dok Dvejn Vašington i Ajzea Majk imaju malo drugačiju situaciju. Oni su potpisali jednogodišnji ugovor sa Partizanom sa opcijom produžetka ugovora i neki signali iz kluba govore da bi Partizan obojicu mogao da zadrži.
Bonus video
Superliga Srbije
Bundesliga
Premier League
Champions League
Europa League
Conference League
Euroleague
ABA liga
Srbija KLS
NBA
Eurocup
Eurobasket 2025
US Open
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
ATP
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC











Koje je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare