Rokas pogodio sve osim poslednju: Zvezda vraća 0 iz Španije!

Euroleague 8. dec 202319:56 > 22:38 56 komentara

Rokas Gedraitis odigrao je najbolju utakmicu u crveno-belom dresu, pogodio nemoguću trojku i izjednačio na osam sekundi do kraja, ali poslednja nije ušla...

Jago Dos Santos opkladio se u poslednjem napadu na vrelu ruku litvanskog šutera, namestio mu šut za pobedu, ali baš ta – najvažnija u sezoni – završila je na obruču.

Crvena zvezda sa skorom 4-9 dočekuje Albu i Real Madrid u „Areni“, pa „gostuje“ Makabiju u „Pioniru“, nakon čega sledi prvo putovanje van Beograda posle 20 dana – put u Atinu na duel sa Panatinaikosom.

Dva dana nakon što je primila 56 poena u prvom poluvremenu, gubila 16 i samo izjednačila u Valensiji, Crvena zvezda primila je 52 poena u prvom poluvremenu i u Vitoriji, gubila 13, izjednačila prvi, pa drugi put i… doživela sedmi poraz na sedmom gostovanju ove sezone u Evroligi.

Šteta, baš šteta.

Baskonija – Crvena zvezda 87:85 (26:18, 26:25, 15:19, 20:23)!

Trojka Gedraitisa koja je „ušla“…

…i ona koja nije.

Baskonija, koja je pogodila 11 trojki u prvom poluvremenu, a onda još šest u drugom od kojih je četiri došlo bez izgrađenog napada i preko podignute ruke crveno-belih, imala je četvoricu dvocifrenih igrača večeras: Hauard 17 (5/7 za tri), Sedekerskis 18 (3/3 za tri), Moneke 15, 9 sk, Rogavopulos 14 (4/6 za tri).

Gedraitis je protiv tima za koji je nastupao tri godine postigao 24 poena uz pet trojki iz devet pokušaja, šest skokova, tri asistencije, indeksom uspešnosti 24, ali ne i košem koji bi prekinuo najduži niz poraza na gostovanjima ove sezone u Evroligi (pored onog Albinog).

Pratili su ga Džoel Bolomboj sa 14 i Miloš Teodosić sa 13 uz šest asistencija i tri skoka, važnu ulogu imao je i kapiten Branko Lazić sa devet poena, tri skoka i uobičajeno jakom odbranom na bekovima protivnika, pre svih Kodijem Miler-Mekintajerom, ali to uz osam poena, 16 skokova i sedam asistencija Luke Mitrovića nije bilo dovoljno za više od izjednačenja.

Bilo je 62:62 u trećoj i 85:85 na osam sekundi pre kraja, između čega je ekipa trenera Duška Ivanovića, čoveka koji je počeo sezonu na klupi Crvene zvezde, imala i deset poena prednosti.

Uz 13 pre toga, jednostavno Crvena zvezda je dala previše „fore“ domaćinu koji je na kraju uz malo sreće stigao do osme pobede u poslednjih sedam utakmica u Evroligi.

NAJAVA UTAKMICE: DA LI ĆE SE IZVUĆI POUKE IZ VALENSIJE?

Vanja Marinković, Baskonija
Photo by Srđan Stevanović/Euroleague Basketball via Getty Images

„Šabaz Nejpir se ne zagreva“, javio se uživo iz „Buese“ naš reporter Darko Plavšić, koji će komentarisati utakmicu na Sport Klubu 1.

Reporteri Sport Kluba iz Baskije javili su ranije u toku dana da Šabaza Nejpira neće biti u sastavu za sedmo gostovanje u Evroligi ove sezone na kojem će ekipa Ivanovićevog naslednika, Janisa Sferopulosa, tražiti prvu pobedu.

Od ranije u postavi nema Adama Hange, dok Ivanović neće moći da računa na Meta Kostela kada u 20.30 bude počela utakmica u dvorani „Fernando Buesa“.

Pratićemo je uživo i na prvom programu naše televizije i na portalu.

Ostanite uz Sport Klub, očekuju vas vesti, statistike, video snimci, fotke, komentari i izjave aktera utakmice u kojoj bi Crvena zvezda mogla da napravi zaokret i krene uzlaznom putanjom na tabeli Evrolige.