Nestvaran finiš: Kampaco tragičar, Madar za pobedu! (VIDEO)

Vesti 30. nov 202321:14 0 komentara

Košarkaši Fenerbahčea naneli su Real Madridu prvi poraz ove sezone u Evroligi, pošto su posle produžetka slavili sa 100:99 u meču 11. kola i tako su prekinuli niz od četiri poraza.

Sponzor specijala Evrolige u sezoni 2023/24 – MaxBet.

Imao je Real +14 na nešto manje od sedam minuta do kraja, Fener se vratio, a onda nadoknadio -4 na 10 sekundi do kraja. U poslednjem napadu je Kampaco izgubio loptu, a Jam Madar položio za pobedu na 0,6 sekundi do kraja.

Već u prvoj četvrtini blistao je Kampaco sa 16 poena i dve asistencije, a Madriđani su imali plus trinaest (29:16). Prišao je Fener na -2 u drugom periodu, probudio i navijače, ali izgubljena lopta Šanlija i promašena trojka Gudurića bili su dovoljni za dve brze kontre Reala i odbijanje tog naleta Itudisovog tima.

Svaki put kada bi domaćin zapretio, kraljevski klub je imao odgovor. Tako je bilo sve do nešto više od tri minuta do kraja – Tavares je dobio petu ličnu, Kalates ubacio trojku za -4 (81:77), a posle trojke Gudurića bilo je samo dva poena zaostatka. Imao je Gudurić i šut za vođstvo na nešto više od minut do kraja, otvoren pogled sa oko pet metara, ali je promašio. Još jedan smušen napad Reala, ali je Rudi na ofanzivnom skoku, da bi Kampaco pogodio za 85:82 na prodoru.

Kopao je Itudisov tim i uspeo trojkom Vilbekina da izbori dodatnih pet minuta.  U produžetku je Fener i poveo posle trojke Gudurića i koša Hejza Dejvisa (94:92), ali je Kampaco uzvratio prodorom, da bi četiri poena postigao Poarije (98:94). Jedno promašeno Hezonjino bacanje bilo je dovoljno da se Fener vrati u igru i na opisani način da dođe do trijumfa u neverovatnoj završnici.

Najefikasniji kod pobednika bio je Marko Gudurić sa 21 poenom (2-4 za dva, 4-10 za tri), 7 skokova i 5 asistencija, Skoti Vilbekin ubacio je 19 poena (7-11 iz igre, 5sk), Jam Madar imao je 17 poena (6-10 iz igre), a Nik Kalates 13.

Sve do poslednjeg napada, fantastičan je bio Fakundo Kampaco i završio je sa 33 poena (11-11 za dva, 2-10 za tri), 2 skoka i 7 asistencija, poi 14 poena dali su Serhio Ljulj (5-12 iz igre) i Gabrijel Dek (5-10 iz igre, 8sk), a Džanan Musa i Vensan Poarije po 11.