Partizanova pobeda za kraj, blistali Smit i Naneli

Vesti 12. apr 202419:49 > 22:21 0 komentara

Košarkaši Partizana pobedom su se oprostili od Evroligaške sezone 2023/24. Crno-beli su u Beogradskoj areni savladali Valensiju i takmičenje završili na 11. poziciji sa pobedom manje od ekipa koje su se plasirale u plej-in.

Sponzor specijala Evrolige u sezoni 2023/24 – MaxBet.

Ekipa iz Humske je u skoro popunjenoj dvorani u Novom Beogradu u utaikmici bez takmičarskog značaja bila bolja od španskog predstavnika rezultatom 79:66.

Valensija je kampanju završila sa skorom 14-20, a po nekim najavama iz Španije pod velikim znakom pitanja je njihovo učešće u Evroligi naredne sezone.

#related-news_0

Ekipa Željka Obradovića je motivisano ušla u meč željna da se pobedom oprosti od skoro pune Beogradske arene, ali već posle nekoliko minuta bilo je jasno da će to biti veće sa mnogo oscilacija sa obe strane.

Crno-beli su poveli sa 8:2 uz dva zakucavanja Alekse Avramovića, ali je usledila serija Valensije 8:0 i sve do drugog dela druge četvrtine gosti su imali prednost, najviše 29:25. Partizan je serijom 10:0 u 18. minutu stigao do najvećih plus 6 (35:29), međutim, i to je bilo kratkog daha.

Srpski tim do odlaska na odmor više nije postigao koš, Valensija je upisala osam i na odmor otišla sa vođstvom 37:35. Ipak, najveći utisak u prvom poluvremenu nisu ostavile bravure igrača na terenu već navijačko nadmudrivanje i uzajamne prozivke.

SofaScore

Partizan je posle treće trojke Džejlena Smita i poena Kevina Pantera sa penala u 22. minutu imao pet poena prednosti, ali nije do kraja realizovao mnogo bolji momentum na početku drugog poluvremena. Gosti sa Iberijskog poluostrva su ponovo imali odgovor i posle trojke Šemija Odželeja u 27. minutu na semaforu je pisali 49:48 za Valensiju.

Ipak, domaći su u poslednju deonicu ušli sa, do tada, najvećih plus 6 i to najviše Džajmsu Naneliju, koji je u trećoj četvrtini predvodio svoj tim sa 12 poena.

Partizan je u poslednjem periodu došao i do dvocifrene prednosti, najviše plus 13 (67:54), a tom igri davao je i Smit, koji se trojkom za 72:61 u 37. minutu „nagradio“ za požrtvovanost uz ovacije sa tribina. Ubrzo je Amerikanac pogodio i petu trojku, bez promašaja…

Naneli je bio najefikasniji sa 19 poena (4/4 za dva, 2/4 za tri), Smit je dodao 15 (5/6 za tri) uz 5 skokova i 2 asistencije i 4 ukradene lopte, Panter je imao 12 (5as), a Avramović 10.

U poraženom timu Šemi Odželeje je zabeležio 17 poena, a dvocifren je bio još samo Džered Harper sa 13.