Real rutinski do 1-0, Baskonija nije mogla ništa

Vesti 23. apr 202420:37 1 komentar

Madriđani će izgleda imati daleko mirniji april nego 2023. godine. Tada je Partizan pravio probleme Realu, a Baskonija očigledno neće uraditi išta slično. Madriđani su rasturili Baskijce 90:74 u prvom meču četvrtfinala Evrolige.

Real Madrid nije imao dostojnog protivnika u Baskoniji. Em je gostujući tim došao bez Čime Monekea, em je došao bez energije i bez žara. Real je odmah počeo da melje protivnika u prvoj četvrtini, a jedini svetli deo utakmice za ekipu Duška Ivanovića je bio drugi period.

Tada je Markus Hauard igrao solidno, a takođe je i Kodi Miler Mekintajer doprineo da bude tek 11 razlike na poluvremenu.

Ipak u trećoj četvrtini Real je dodao gas, prebacio u stepen više i Baskonija više nije postojala u utakmici.

Musa je bio najefikasniji sa 16 poena, dok su po deset imali Fakundo Kampaco i Vensan Poarije. Kod gostiju su Kodi Miler Mekintajer, Met Kostelo i Nikos Rogavopulos imali po 14 poena. Vanja Marinković je dodao devet.