Dinamo dobro počeo, ali pobeda pripala Zadru

Ex-Yu lige 9. feb 202419:00 0 komentara
Karlo Žganec, Antonio Sikirić

U duelu 21. kola košarkaškog šampionata Hrvatske Zadar je bio bolji od Dinama i slavio je rezultatom 77:73.

Dinamo je mnogo bolje otvorio utakmicu i nakon prvih deset minuta imao je 13 poena prednosti. Do odlaska na odmor, Zadar je nadoknadio šest od tih 13 poena.

Domaćin je meč prelomio tek u poslednjoj četvrtini, ali zahvaljujući činjenici da je do kraja trećeg perioda sveo zaostatak na samo jedan poen.

Zadar je predvodio Mazalin sa 23 poena, deset skokova i pet asistencija. Pratili su ga Ramljak sa 14, Draznjak sa 13 i Lakić sa 12 poena. Žganec je ubacio sedam poena uz deset skokova.

U ekipi Dinama najbolji su bili Vučić sa 15 poena i sedam skokova, Garafolić i Kraljević sa po 13 i Miksić sa 11 poena.