Kulame šokirao Slovence u Talinu

FIBA World Cup 24. feb 202318:42 0 komentara
košarkaška reprezentacija Slovenije
fiba.basketball

Estonija je u izuzetno zanimljivom meču u Talinu u pretposlednjem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo savladala Sloveniju 79:78.

Srećom po Slovence ovaj poraz nije imao rezultatski značaj, pošto su već ranije obezbedili plasman na Mundobasket. A osim prestiža ni Estoniji ova pobeda ne znači ništa u smislu borbe za plasman na svetsku smotru.

Meč je bio pun oscilacija. Prvu četvrtinu dobio je domaćin 24:16, ali u drugoj uzvratili su Slovenci 24:13 i na poluvreme otišli sa prednošću 40:37. Klackalica se nastavila i u drugom poluvremenu, ali su Slovenci u finiš ušli sa +5 – 70:65.

Ipak, malo po malo Estonci su se primicali. I došli su u situaciju da u poslednjem napadu rešavaju pitanje pobednika. Priliku je ugrabio Kristijan Kulame, koji je pogodio trojku dve sekunde pre kraja za konačnih 79:78.

Kod pobednika Tum je bio najefikasniji sa 15 poena, Trejer je postigao 13, a junak Kulame 12. Na drugoj strani Glas je bio najefikasniji sa 18 poena, a dok je Žiga Samar meč završio sa 13 poena, devet asistencija i šest skokova.

U drugom meču grupe Finska je u gostima savladala Izrael 97:95 i potvrdila prvo mesto Grupe J.